آکاایران: هر شهر می تواند پایگاه یک موضوع فرهنگی و هنری شود

آکاایران: به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی امروز در نشست هم اندیشی 9 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: هر شهر می‌تواند پایگاه و پایلوت یک موضوع فرهنگی و هنری قرارگرفته و دستورالعمل نهایی پیدا شود تا مسیر و تصویر روشن‌تری در این عرصه ارائه کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین نشست، ضمن صدور دستورات لازم برای تامین مطالبات فرهنگی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مراجع ذیربط، تعاملات روبه رشد دولت و مجلس را جهت شکوفایی نشاط و آرامش در جامعه موثر دانست.
در ادامه این نشست که با حضور سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت ارشاد برگزار شد، نماینده کلیمیان ایران در مجلس، برگزاری جشنواره موسیقی ویژه اقلیت‌ها را در ایام دهه فجر خواستار شد.
سیامک مره صدق با بیان اینکه گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر همپای مردم مسلمان و انقلابی جمهوری اسلامی ایران مورد توجه و توافق جامعه اقلیت ایران نیز هست، گفت: به جهت تراکم و تنوع برنامه‌ها و جشنواره‌ها در این ایام نوبت به اقلیت‌ها نمی‌رسد.
وی با اشاره به بازخورد مثبت چنین اقدامی در سطح داخلی و بین‌المللی، برگزاری جشنواره ویژه موسیقی اقلیت‌ها را در روزهای گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی در دهه فجر خواستار شد.
نماینده کلیمیان در مجلس، با تاکید بر فعال‌تر کردن جنبه های فرهنگی جامعه کلیمیان، مطالبات فرهنگی این جامعه را با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان گذاشت.
کمک به کتابخانه کلیمیان در تهران، شیراز و اصفهان در زمینه مرمت ساختمان و بهسازی قفسه بندی کتابخانه‌ها، تهیه کتاب‌های مرجع از خارج کشور و نیز کمک به برگزاری بهتر همایش جوانان کلیمی و اسکان آنها در ایام همایش از جمله درخواست‌های مره صدق در این دیدار بود.
مساعدت به روزنامه نسیم خراسان شمالی و مساعدت به رستم مهرگان ازهنرمندان استان از جمله درخواست‌های عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی بود.
همچنین مساعدت به سردبیر روزنامه دیار پاکان، صدور مجوز موسسه چند منظوره، صدور مجوز راه اندازی سایت سرای نور، مساعدت به موسسه فرهنگی هنری سبز هنر، درخواست تاسیس نمایندگی وزارت ارشاد در بخش چمستان، تجهیز سالن فرهنگی هنری شهرستان محمود آباد و درخواست اشتغال یک فرد از حوزه انتخابیه از مهم ترین درخواست‌های علی اسماعیلی نماینده مردم نور- محمودآباد در مجلس شورای اسلامی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.
حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی نیز تخصیص یارانه برای مطبوعات این شهرستان، تخصیص اعتبار به انجمن‌های فرهنگی و هنری این شهرستان، رفع مشکلات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تخصیصی اعتبار برای کمک به مساجد این شهرستان را خواستار شد و در خصوص درخواست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه انتخابیه خود مبنی بر تسریع در تجهیز و راه اندازی سالن اندیشه (سینمای ثابت) و ادامه فعالیت سینمای سیار در رزن تاکید کرد.
رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت تامین مطالبات فرهنگی مردم از جمله در بحث‌های هنری و موسیقی، تعیین تکلیف مجتمع فرهنگی هنری ارشاد، توجه به مشکلات صنفی مطبوعات، تامین کتاب برای کتابخانه‌های پنج شهرستان حوزه انتخابیه خود و تامین نیروی انسانی برای ادارات جوین و جغتای و اقدامات فرهنگی در حاشیه شهرها بخصوص در محلات را خواستار شد.
براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی نیز تامین کتاب برای کتابخانه حوزه علمیه خواهران نایین، مساعدت به کانون فرهنگی هنری، تجهیز مساجد و مساعدت به دارالقرآن کریم نایین را خواستار شد.
سلام امینی نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، چارداول و سیروان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از تعاملات معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت ارشاد مساعدت مالی برای ادامه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در عالم سینما، کمک به مساجد و مساعده مالی برای موسسه فرهنگی هنری را خواستار شد.
شادمهر کاظم‌زاده نماینده مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی، مساعدت برای حل مشکلات هنرمندان، برگزاری جشنواره ملی سورنا آو در شهرستان دره شهر، تجهیز و تکمیل سالن آمفی تئاتر و مساعدت برای تجهیز و تکمیل مسجد جامع در آبدانان و دره شهر را خواستار شد.
وی با اشاره به جایگاه برتر ایلام در حوزه موسیقی در دوران هخامنشی و ساسانی، تاسیس دفتر پژوهش موسیقی در ایلام را گامی در جهت بین‌المللی شدن این امر دانست.
این نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از ظرفیت‌ها و پتانسیل های فرهنگی حوزه انتخابیه خود، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سفر به استان انتخابیه خود دعوت کردند.
انتهای پیام/4002

.

منبع : ana.ir