آکاایران: تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۴ ساعت ۱۸:۵۶
کد مطلب : ۱۵۵۴۳۹
این جنگ پایان زمین است

دوترته: جلوی ورود ایران به جنگ را بگیرید

گروه بین الملل: رودریگو دوترته رییس جمهور فیلیپین به همه کشور ها هشدار داد که از مجبور کردن ایران به ورود به یک جنگ برای جلوگیری از یک انفجار هسته ای خودداری کنند.

آکاایران: دوترته: جلوی ورود ایران به جنگ را بگیرید

به گزارش پایگاه خبری فیلیپینی «رپلر»، «رودریگو دوترته» رییس‌جمهور فیلیپین روز چهارشنبه در کنفرانسی با موضوع تغییرات اقلیم مدعی شد: آمریکا باید از مجبور کردن ایران به ورود به یک جنگ خودداری کند؛ چراکه در این صورت اتفاقی که خواهد افتاد شلیک چند صد موشک و بمب هسته‌ای است و هیچ حرفی هم از تغییر آب و هوا و اقلیم زده نمی‌شود. وی مدعی شد: یک انفجار هسته‌ای هربار که انجام بگیرد زمین را به طور کامل تخریب می‌کند.

«دوترته» خواستار هوشیاری و خونسردی در رابطه با جلوگیری از یک جنگ هسته‌ای شده و مدعی شد که شایسته است رهبران جهان که در آنجا حضور دارند و می‌توانند اوضاع را تغییر دهند، کار بیشتری کنند و ما از کشور‌هایی که با متانت و درک و خونسردی با موضوع برخورد می‌کنند، سپاسگذاریم.

رییس‌جمهور فیلیپین با اشاره به چین و دیگر کشور‌هایی که به گفته خودش نمی‌تواند نام آن‌ها را ببرد، گفت: بگذارید تصمیم ما بر جلوگیری از یک جنگ باشد؛ چراکه فاجعه‌آفرین است. من فکر می‌کنم چنین جنگی پایان زمین است. «دوترته» به ترامپ در موضوع قراداد تغییر اقلیم پاریس اشاره کرد و گفت: او دوست من است و همه ما بار‌ها به آمریکا دعوت شده‌ایم.
.

منبع : baharnews.ir