آکاایران: سرانه مطالعه در کشور ۱۳ دقیقه است

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جامعه ما واقعا نگران رشد کتابخوانی هستیم با این همه تحصیل کرده هنوز سرانه مطالعه در کشور ۱۳ دقیقه است.

به گزارش مشرق، باحضور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان  هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان، در حسینیه شهدا جیرفت افتتاح شد.

محسن جوادی در این مراسم اظهار داشت: مردم جنوب کرمان میهمان نواز و فرهنگ دوست هستند و بنده از همه دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه کتاب دراین منطقه قدردانی می کنم.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: اصل نمایشگاه این است که کتابخوانی رواج  پیدا کند و ما به دنبال این مهم هستیم.

وی افزود: در جامعه ما واقعا نگران رشد کتابخوانی هستیم با این همه تحصیل کرده هنوز سرانه مطالعه در کشور ۱۳ دقیقه است.

جوادی عنوان داشت:  با وجود فضای مجازی از سال ۹۰ تاکنون سرانه کتاب خوانی درکشور رشد کرده است ولی بازهم جای نگرانی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تمدن ایران قدمت بالایی دارد، ایران با خیام، فردوسی و مولانا شناخته شده است و بزرگان ادب بودند که تمدن ایران را نگه داشتند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: ما درحال تلاش برای توسعه کتابخانه های جنوب کرمان هستیم و این به تنهایی توسط دولت میسر نمی شود.

حسین اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان در این مراسم اظهار داشت: در کل کشور برنامه فرهنگی برگزار می شود و نمایشگاه های کتاب یکی از آن هاست.

 وی بیان داشت: هشت کلان برنامه فرهنگی در حال اجرا است و در بحث پایتختی کتاب برای جنوب کرمان و جشنواره های فرهنگی فعالیت های خوبی انجام شده است .

منبع: فارس
.

منبع : mashreghnews.ir