آکاایران: مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 17 آبان 1397 17:41

نایب رئیس فراکسیون مستقلین گفت: ما سعی می کنیم وزیری را که استیضاح و یا سوال از او در مجلس مطرح است به فراکسیونمان دعوت نکنیم تا شائبه دخالت در کار نمایندگی پیش نیاید.

به گزارش اعتمادآنلاین، غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت و نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس در خصوص زمان دیدار اصولگرایان و مستقلین با رییس جمهور، تاکید کرد: جلسه مستقلین با رییس جمهور ارتباطی به جلسه اصولگرایان با آقای روحانی ندارد و دو جلسه مجزا است. ما کاری به کار اصولگرایان و اصلاح طلبان نداریم.

 

او ادامه داد: ما سعی می کنیم وزیری را که استیضاح و یا سوال از او در مجلس مطرح است  به فراکسیونمان دعوت نکنیم تا شائبه دخالت در کار نمایندگی پیش نیاید. این اواخر که 4 وزیر به مجلس معرفی شد علیرغم اینکه پیشنهاد شد، با رییس جمهور نشست نگذاشتیم و قبول نکردیم و این نشست را برای فضای آرامتری گذاشتیم.

 

جعفرزاده در خصوص زمان برگزاری نشست مستقلین با رییس جمهور، گفت: کابینه شکل گرفته است و به نظر می رسد بعد از تعطیلات مجلس نشست مستقلین با رییس جمهور برگزار می شود. ما به دنبال این هستیم که شائبه ای نباشد که بگویند اینها رفتند و دستور گرفتند و درخواست هایی داشتند. می خواهیم نشستمان در جهت تعامل برای خدمت رسانی به مردم باشد.

 

نایب رئیس فراکسیون مستقلین با اشاره به استیضاح های مطرح شده در مجلس، گفت: اگر استیضاح کنندگان عضو فراکسیون باشند وهمراهی فراکسیون را بخواهند، باید تقاضا کنند و در دستور جلسه قرار می گیرد. آنها استدلال هایشان را مطرح می کنند و اگر قرار باشد همراهی شود رای گیری می شود اما تاکنون چنین درخواستی در فراکسیون نداشتیم.

 

او همچنین خطاب به وزرایی که به تازگی از مجلس رای اعتماد گرفتند، تاکید کرد: پیشنهاد ما به این وزرا این است که همراهی و تعامل منتج به خدمت بهتر به مردم را مدنظر قرار بدهند. شرایط کشور، شرایط وفاق، دوستی و همدلی است و این شرایط درگیری و تنش را نمی طلبد. بنابراین از آقای واعظی درخواست کردیم این موضوع را انتقال دهد و البته در نشست با وزرا هم بر این موضوع تاکید کردیم و آنها قول دادند و در این چند روزی که از رای اعتماد مجلس به آنها می گذرد، پالس های خوبی دریافت کردیم.

 

نایب رئیس فراکسیون مستقلین در پایان گفت: بعد از استقرار کامل وزرا در دولت و پایان معارفه، آنها را به فراکسیون دعوت خواهیم کرد.

 


.

منبع :