آکاایران: مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی
تاریخ انتشار : جمعه, 18 آبان 1397 12:20

رئیس اتحادیه بنکداران گفت: بازار مواد غذایی در وضعیت آرام به سر می برد و کالا به اندازه کافی وجود دارد.

محمد آقا طاهر در گفت وگو با میزان، درباره آخرین وضعیت بازار موادغذایی اظهار کرد: بازار مواد غذایی در وضعیت آرام به سر می برد و کالا به اندازه کافی وجود دارد و مغازه ها پر از کالا است.

 

رئیس اتحادیه بنکداران درباره وضعیت توزیع روغن در بازار گفت: در یک بازه زمانی به دلیل اینکه میزان خرید روغن افزایش پیدا کرده بود و از طرفی واردات آن نیز با وقفه مواجه شد توزیع روغن کمی به مشکل خورده بود که در حال حاضر توزیع به روند عادی خود بازگشته و هیچ کمبودی از این بابت موجود نیست.

 

وی درباره قیمت حبوبات در بازار گفت: قیمت حبوبات حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است که به دلیل پایان یافتن فصل برداشت و کشاورز دیگر محصول آنچنانی ندارد و قیمت ها توسط افرادی که به صورت عمده محصولات را از کشاورزان خریداری کردند تعیین می شود.

 

آقا طاهر تصریح کرد: اتحادیه گزارشات تغییرات را به نهاد های ذیربط اعلام می کند تا درباره آن تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.

 

رئیس اتحادیه بنکداران با بیان اینکه قیمت برنج خارجی ثابت و فاقد تغییر مانده است خاطرنشان کرد: برنج ایرانی کمی افزایش قیمت مواجه شده که به دلیل پایان یافتن فصل برداشت است.

 

وی درباره قیمت رب گوجه فرنگی نیز گفت: علی رغم افزایش قیمت مواد اولیه و تمام شدن فصل برداشت گوجه، اما قیمت این کالا در عمده فروشی ها کاهش یافته و به رقم ۱۴ هزار تومان رسیده است.

 


.

منبع :