آکاایران: مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 18 مهر 1398 21:59

آکاایران: معاون وزیر خارجه سوریه: اگر ارتش سوریه در مناطق کردنشین بود، ترکیه نمی توانست حمله کند

«فیصل المقداد» معاون وزیر خارجه سوریه با انتقاد شدید از رئیس جمهور ترکیه، آنکارا را به حمایت از تروریسم در طول بحران سوریه متهم کرد.

 

به نوشته وبگاه شبکه المیادین، المقداد با «کذاب» خواندن اردوغان گفت که او از آغاز بحران سوریه مدام دروغ گفته است و باید محاکمه شود.

 

او افزود: «تاریخ اردوغان را محاکمه خواهد کرد چرا که او در حق مردم سوریه جنایت کرده است. اردوغانِ قاتل راه ورود ۱۷۰ هزار تروریست را به سوریه باز کرد تا مردم را بکشند.»

 

المقداد با بیان اینکه ترکیه از گروهک «جبهة النصره» حمایت می کند، گفت که هیچ تروریستی نمانده که آنکارا از او حمایت نکرده باشد.

 

معاون وزیر خارجه سوریه، حکومت این کشور را حامی تمامی شهروندانش خواند؛ شهروندانی که به گفته او می توانند به وطن خود بازگردند.

 

او افزود: «اگر ارتش سوریه در منطقه حضور داشت، دولت ترکیه هرگز نمی توانست حمله کند. دولت سوریه با تمامی شهروندانش گفت و گو می کند، اما برخی طرف ها این گفت و گو را رد کرده و اصرار دارند زمینه را برای حمله ترکیه فراهم سازند. آغوش حکومت سوریه برای تمامی شهروندانش باز است اما بر مبنای منطق جدایی طلبی گفت و گو نمی کنیم.»

 

فیصل المقداد در ادامه گفت که روابط سوریه با دوستانش از جمله روسیه و ایران افزایش یافته و دولت دمشق به روسیه اعتماد کامل دارد.

 

 

.

منبع : beytoote.com