آکاایران: مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : شنبه, 20 بهمن 1397 14:31

رئیس جمهور ونزوئلا ضمن انتقاد از سکوت اتحادیه اروپا در قبال تحولات این کشور، بار دیگر برای مذاکره و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام ابراز آمادگی کرد.

به گزارش ایسنا، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا که کشورش با بحران سیاسی روبه رو است، در سخنانی در کاخ ریاست جمهوری این کشور در کاراکاس بار دیگر آمادگی خود را برای انتخابات پارلمانی زودهنگام ابراز کرد.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مادورو به خبرنگاران گفت: من پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام را به مجلس ملی می دهم و آن را تأیید خواهم کرد. همچنین دوست دارم که شاهد شرکت مردم در رأی گیری مجلس نوین باشم؛ اقدامی که به کشور کمک کرده و به بروز ثبات می انجامد.

 

ونزوئلا به دنبال اعلام ریاست جمهوری از سوی رهبر اپوزیسیون این کشور و به رسمیت شناختن او از سوی کشورهایی همچون آمریکا، دچار بحران سیاسی شده است.

 

مادورو همچنین از سکوت اتحادیه اروپا در قبال تحولات کشورش انتقاد کرده و گفت: اروپا نسبت به وقایعی که در ونزوئلا رخ می دهد "کر" شده است.

 

وی همچنین در این کنفرانس مطبوعاتی گفت ماهیت بیانیه کمیته بین المللی تماس درباره ونزوئلا را قبول ندارد.

 

گروه بین المللی تماس درباره ونزوئلا اخیراً در بیانیه پایانی خود بر لزوم نظارت بین المللی برای حمایت از حل مسالمت آمیز و سیاسی و دموکراتیک بحران در ونزوئلا از طریق برگزاری انتخابات آزاد و شفاف تاکید کرد.

 

 

.

منبع :