آکاایران: خبرگزاری فارس: شب گذشته در گزارشی با توجه به انتقال پاتوسی به تیم استقلال و ثبت قرارداد این بازیکن نوشتیم که بازیکن نامبرده با توجه به آیین نامه نقل و انتقالات نمی‌تواند کارت بازی خود را از سازمان لیگ دریافت کند.

بعد از توضیحات شب گذشته خبرگزاری فارس، باشگاه استقلال مطلبی را که حتی به 2 خط هم نمی رسید روی خروجی خود قرار داد با این عنوان که «باشگاه استقلال ضمن رد شایعات نادرست مطرح شده در خصوص ITC پاتوسی، اعلام می کند فدراسیون فوتبال درخواست ITC این بازیکن را برای فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی صادر کرده و مشکلی از این بابت موجود نیست». البته در مطلب منتشره توسط خبرگزاری فارس اصلا بحث صدور آی تی سی این بازیکن مطرح نشد.

باشگاه استقلال در شرایطی این اطلاعیه را صادر کرده که در متن آن هیچ توضیحی پیرامون چگونگی دریافت مجوز برای به ثبت رساندن قرارداد پاتوسی ارائه نکرده است در حالی که قانون به صراحت می‌گوید بازیکنان خارجی مشروط به بازی در تیم ملی بزرگسالان یا امید کشور در 2 سال گذشته یا بازی در بالاترین سطح مسابقات لیگ قاره ای در 2 فصل گذشته مجاز به عقد قرارداد با باشگاه های لیگ برتری هستند و حتی در تبصره این بند از قانون هم آمده «بازیکنان خارجی در صورتیکه در 2 فصل گذشته حداقل 10 بازی در 2 سطح از بالاترین لیگ‌های اروپایی و آمریکای جنوبی بازی کرده باشند نیز می‌توانند با باشگاه لیگ برتری قرارداد امضا کنند».

در این بین تنها مقامات سازمان لیگ، کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال و مسئولان باشگاه استقلال باید توضیح بدهند که با وجود چنین قانونی که پاتوسی شامل آنها نمی‌شود چگونه اعلام کرده اند این بازیکن مشکلی برای همراهی استقلال ندارد؟

قانون به صراحت می‌گوید بازیکنی که می‌خواهد به لیگ ایران بیاید باید به مدت ۲ فصل کامل سابقه حضور در تیم ملی را داشته باشد اما ظاهرا مسئولان باشگاه استقلال با استدلال اینکه پاتوسی در این 2 فصل چند بار به تیم ملی کشورش دعوت شده مشکلی برای بازی ندارد غافل از اینکه چنین تبصره ای اصلا در قوانین سازمان لیگ حرفه ای ایران موجود نیست!(تصویر زیر).

آکاایران: ادعای باشگاه استقلال درست است یا آیین نامه؟

اگر چه طبق شنیده های خبرنگار فارس مسئولان استقلال حتی برای حل مشکل با چند نفر از مسئولان وزارت ورزش تماس گرفته اند اما به نظر می‌رسد مشکل پاتوسی تا لحظه انتشار این خبر حل نشده است. همه این مسائل را باید در کنار تست پزشکی این بازیکن گذاشت زیرا بازیکن نامبرده روز گذشته در اواسط تست پزشکی نیمه کاره همه چیز را رها کرد و فاقد دادن تست قلب راهی هیات فوتبال تهران شد. باید دید آیا ایفمارک نسبت به این موضوع چه واکنشی دارد و آیا تست پزشکی پاتوسی صادر می‌شود؟

.

منبع : bartarinha.ir