آکاایران: مجموعه: اخبار ورزشی و نتایج مسابقات
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 21 شهریور 1398 10:20

 

کمتر از 10 روز به برگزاری دیدار رفت دربی پایتخت باقی مانده؛ البته به شرطی که اعتراض باشگاه استقلال به تاریخ دربی به خاطر انجام بازی در یک روز غیرتعطیل رد شود و در همان تاریخ 31 شهریور شاهد برگزاری دربی سرخابی باشیم. پرسپولیس و استقلال در شرایطی آماده برگزاری نودمین تقابل سنتی شان می شوند که نه هنوز تکلیف سوپرجام 97 مشخص است که دربی 87 محسوب می شود و نه دو تیم شرایط مناسبی در شروع لیگ داشته اند.

 

سرخ پوشان مدافع عنوان قهرمانی با گابریل کالدرون از دو بازی سه امتیاز اندوخته اند آن هم فقط با یک گل زده. وضعیت استقلال هم با آندره آ استراماچونی به مراتب بدتر است و آبی ها از دو بازی قبلی یک امتیاز کسب کرده اند با دو گل خورده و یک گل زده.

 

وضعیت آماری دو تیم اصلا خوب نیست و حالا پرسپولیس در پیش بازی دربی باید به مصاف صنعت نفت برود و استقلال به مصاف نفت مسجدسلیمان. هرچند از الان نمی توان درباره ترکیب و تاکتیک پرسپولیس و استقلال با قطعیت چیزی نوشت چراکه دیدارهای دو تیم در هفته سوم و نتایج آن ها می تواند روی ترکیب و تاکتیک سرخابی برای دربی تاثیر بگذارد اما راه گمانه زنی و پیش بینی همیشه باز است.

 

برای همین هم عده ای از همین حالا درباره ترکیب دو تیم و استراتژی مردان آرژانتینی و ایتالیایی پرسپولیس و استقلال برای دربی صحبت و گمانه زنی می کنند. البته با توجه به حفظ اسکلت اصلی پرسپولیس و ترکیب نسبتا ثابت این تیم گمانه زنی در مورد سرخ پوشان به مراتب راحت تر از حدس زدن ترکیب استقلال است که به خاطر مصدومیت عارف غلامی و فرشید باقری و دیر اضافه شدن روزبه چشمی کار دشوارتری دارد. در مورد استقلال تنها نکته ای که می توان با قاطعیت نوشت استفاده از چشمی است ولو این که دیر به تمرین اضافه شده چراکه فرشید باقری، هافبک دفاعی استقلال آسیب جدی دیده و چند هفته ای دور از میادین خواهد بود و استراماچونی ناچار است از چشمی کنار علی کریمی استفاده کند.

 

نکته بعدی در مورد آبی ها تمایل سرمربی ایتالیایی به استفاده از زوج طاهرخانی و دانشگر در قلب خط دفاعی است در حالی که تصور می شد با رفع محرومیت سیاوش یزدانی و دانشگر این دو بازیکن زوج خط دفاعی را تشکیل دهند. اما در بازی های دوستانه استراماچونی روی استفاده از طاهرخانی و دانشگر تاکید کرده و به نظر می رسد این دو بازیکن در بازی با نفت مسجدسلیمان هم مثل بازی با ماشین سازی کنار هم قرار خواهند گرفت.

 

در مورد پرسپولیس هم صحبت از بازگشت حسین ماهینی به ترکیب سرخ ها در دربی 90 است. ماهینی در دربی رفت فصل گذشته از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شدید شد و چند ماه دور از میادین بود.

 

او در آخرین بازی لیگ هجدهم برای چند دقیقه مقابل پارس جنوبی بازی کرد تا نشان دهد آماده بازگشت به میادین است اما یک مصدومیت نابه هنگام در کوران آماده سازی لیگ نوزدهم باعث شد تا مدافع راست شماره 13 دوباره خانه نشین شود. حالا او مدت هاست قبراق و سر حال تمرین می کند و گفته می شود سورپرایز کالدرون برای دربی پیش روست. سرمربی آرژانتینی برخلاف شایعات اعتقاد زیادی به ماهینی دارد و منتظر است تا از مدافع باتجربه اش استفاده کند. بنابراین احتمال دارد کالدرون در دربی 90 از ترکیب نادری، سیدجلال، شجاع و ماهینی در خط دفاعی اش استفاده کند؛ ریسکی که شاید بگیرد و شاید هم به ضرر پرسپولیس باشد.

 

 

  خراسان  

 

.