مرد شرور که درجریان نزاع خیابانی مرتکب قتل شده بود از سوی قضات شعبه هشتم دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از ۱۸ بهمن سال ۹۴، به دنبال درگیری خونین دو شرور در منطقه فلاح شروع شد.با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد فردی به نام ابراهیم (۳۵ساله) بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه چپ سینه اش فوت کرده است.

 

با حضو کارآگاهان اداره دهم در محل وقوع جنایت، از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ کارآگاهان دریافتند که جوانی به علت جراحت های شدید به بیمارستانی در همان نزدیکی محل جنایت مراجعه کرده و تحت اقدامات درمانی قرار گرفته است.با توجه به احتمال ارتباط این دو حادثه با یکدیگر، بلافاصله کارآگاهان به بیمارستان مراجعه کردند و تحقیقات از رضا (۲۶ ساله) در دستور کار قرار گرفت.

 

رضا در اظهارات اولیه عنوان داشت که مقتول را می شناسد و حتی با او درگیری نیز داشته اما قتل کار او نیست.در ادامه تحقیقات دستور بازداشت رضا از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهم در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.همزمان، کارآگاهان با بررسی سوابق رضا اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمین سابقه دار و اراذل و اوباش منطقه فلاح است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف نزاع و درگیری، ایجاد مزاحمت برای بانوان و قدرت نمایی با سلاح سرد دستگیر و روانه زندان شده است.

 

در ادامه رسیدگی به پرونده و گذشت تقریبا دو ماه از این جنایت، رضا که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل ابراهیم اعتراف کرد.وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: من و ابراهیم بر سر قدرتنمایی در محله همیشه با هم درگیری داشتیم و همین موضوع باعث ایجاد دشمنی و کینه بین ما شده بود.چند روز پیش از جنایت، از طریق بچه های محل اطلاع پیدا کردم که یک خودرو را در محل تخریب کرده اند و برادر کوچکتر مقتول شایعه کرده بود که کار من بوده است. به همین علت شب قبل از جنایت به سراغش در یک رستوران رفته و او را مورد ضرب و جرح قرار دادم.روز بعد هم ابراهیم به سراغم آمد تا انتقام برادرش را از من بگیرد.

 

سر همین موضوع درگیر شدیم و او را زدم. مقتول با چاقو ضربه ای به دو پایم زد؛ من هم ضربه ای به سمت وی پرتاب کردم که چاقو داخل سینه اش فرو رفت و روی زمین افتاد.با اعتراف متهم صبح دیروز وی در شعبه هشتم دادگاه کیفری به ریاست قاضی توکلی وبا حضور یک مستشار تحت محاکمه قرار گرفت.

 

در آغاز جلسه اولیای دم خواستار قصاص متهم شدند آنگاه متهم در اظهاراتش گفت: من ناخواسته مرتکب قتل شدم نمی خواستم او را بکشم باهم درگیر شدیم واین اتفاق افتاد. این متهم پس از محاکمه با حکم قضات عالی رتبه به قصاص محکوم شد.

 

معصومه مرادپور

 

iran-newspa​per.‎​com
.

منبع : sarpoosh.com