معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه به بیان توضیحاتی در خصوص وقوع ۲ مورد خودکشی مناطق زلزله زده این استان پرداخت.

به گزارش مهر و به نقل از بهزیستی استان کرمانشاه، مرتضی کوهی معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به گزارش وقوع ۲ مورد خودکشی مناطق زلزله زده در فضای مجازی در راستای تنویر اذهان عمومی و شفاف سازی موضوع به بیان توضیحاتی در این خصوص پرداخت.

 

وی اظهار داشت: طبق آخرین گزارشات واصله از سوی واحدهای تخصصی مداخلات روانی اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه در سطح ۲ شهرستان ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب علت خودکشی تعارضات حل نشده خانوادگی بوده است.

 

کوهی افزود: اولین مورد خودکشی صورت گرفته مربوط به دختر جوان ۲۰ ساله ساکن شهرستان سرپل ذهاب است که طبق اظهارات اطرافیان وی تعارضات خانوادگی در مسئله ازدواج اصلی ترین انگیزه وی در خودکشی بوده که در تاریخ ۷ مردادماه با مصرف قرص برنج در بیمارستان فوت می شود.

 

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: دومین مورد خودکشی مربوط به یک خانم ۱۷ ساله متاهل ساکن یکی از روستاهای شهرستان ثلاث باباجانی است که در دوران عقد به سر برده و به دلیل ارتباط عاطفی و وابستگی عمیق با فرد قبلی که تا سال گذشته نیز در همسایگی یکدیگر به سر می بردند، پس از مطلع شدن از فوت دختر خاله خویش در محل سکونت خود یعنی ثلاث باباجانی بر اثر تآلمات ناشی از آن طی یک اقدام پیش بینی نشده و تکانشی با استفاده از اسلحه خود را مضروب ساخته و به زندگی خود خاتمه می دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: حمایت های روانی اجتماعی و اقدامات مداخله ای تخصصی توسط نیروهای محب و اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی مستقردر این مناطق برای بازماندگان و سایر اعضای خانواده قربانیان در حال انجام و پیگیری است.

 

این مسئول بر توجه جدی شهروندان به آسیب های اجتماعی از جمله افکار و اقدام به خودکشی در بین اقوام و نزدیکان سایر افراد جامعه تأکید کرد، چراکه در تمامی مواردی که گزارش صورت گرفته و نیروهای بهزیستی مداخلات تخصصی داشته اند، خوشبختانه هیچ مورد خودکشی موفقی اتفاق نیفتاده و این نشان از اهمیت اطلاع رسانی و گزارش چنین مواردی از طریق مردم به سامانه ۱۲۳ اورژانس اجتماعی بهزیستی و سایر کانالای ارتباطی با این نهاد تخصصی است.

 

وی عنوان کرد: افراد می توانند در صورت مشاهده چنین مواردی با پذیرش مسئولیت اجتماعی و کمک به هم نوع ضمن اطلاع رسانی و گزارش به موقع و مسئولانه به ادارات بهزیستی شهرستان های تابعه و یا از طریق ارتباط با نیروهای محب و مراکز اورژانس اجتماعی و تماس با خط تلفن ۱۲۳ مراتب را جهت مداخلات پیشگیرانه و حمایتی به منظور کنترل و کاهش چنین آسیب هایی اطلاع دهند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com