- تبریز

فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی از کشته شدن ۴۰نفر در حوادث جاده ای مسیر اهر- تبریز خبر داد.

سرهنگ جواد ناموران ظهر امروز پنج شنبه در گفتگو با مهر، با اشاره به حوادث جاده ای چهار ماه گذشته در جاده های استان، گفت: طی چهار ماه گذشته از سال جاری ۲۰۱ نفر در حوادث رانندگی در جاده های آذربایجان شرقی جان خود را از دست داده اند این در حالی است که جاده اهر – تبریز با ۴۰ نفر کشته در صدر جاده های پرحادثه استان قرار دارد.

 

افزود: با توجه به کشته شدن ۴۰ نفر طی چهار ماه گذشته در جاده اهر – تبریز بر اثر حوادث رانندگی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۳ نفری داشته است که اگر از نظر آماری مقایسه کنیم تلفات رانندگی در این محور در چهار ماه گذشته افزایش ۱۳۵ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

 

وی افزود: جاده اهر – تبریز در رتبه نخست، جاده تبریز – آذرشهر و تبریز – میانه از لحاظ تعداد حوادث و تلفات رانندگی در رتبه های یک تا سوم جاده های حادثه خیز آذربایجان شرقی قرار دارند.

 

فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه از ابتدای فروردین ماه تا پایان تیرماه سال جاری ۲۰۱ نفر بر اثر حوادث رانندگی در جاده های استان جان خود را از دست داده اند، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش ۴۰ متوفی از لحاظ درصدی ۲۵ درصد منجر به افزایش تلفات حوادث رانندگی در آذربایجان شرقی شده است.

 

وی ادامه داد: فصل تابستان است و تعداد سفرهای تابستانی بالا بوده و از تمام رانندگان تقاضا می کنم تا سرعت مطمئنه را در جاده ها رعایت کنند تا شاهد کاهش تصادفات جاده ای در کشورمان باشیم.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com