زنی که با تشکیل صندوق وام خانگی از اعضای صندوق مبلغ یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

در پی شکایت چند نفر از شهروندان مبنی بر اینکه زنی در قالب راه اندازی صندوق خانگی از آنان کلاهبرداری کرده است، پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان گلپایگان قرار گرفت. کارآگاهان در تحقیقات خود دریافتند افراد بیشتری نیز عضو این صندوق هستند که با توجه به نداشتن اطلاع از کلاهبرداری تاکنون برای طرح شکایت به هیچ مرجع انتظامی  یا قضائی مراجعه نکرده اند.

 

سرهنگ «حسین بساطی»، فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان، درباره این پرونده توضیح داد: تحقیقات از اعضای صندوق آغاز و مشخص شد آنها در سال ۹۵ از راه اندازی صندوق خانگی در یکی از محلات شهرستان که اقدام به تبلیغ اعطای وام می کرد، مطلع شدند و فاقد هیچ گونه شناختی از صاحب صندوق، مبالغی بین ۵۰ تا  صد میلیون ریال به حساب وی واریز کردند و در نوبت وام قرار گرفتند.

 

فرمانده انتظامی گلپایگان با بیان اینکه زن کلاهبردار اعضای صندوق را فریب می داد، افزود: نحوه عملکرد متهم به این صورت بود که اعضا یکدیگر را ندیده بودند و نمی شناختند.

 

 به همین دلیل نوبت وام به صورت غیرحضوری به آنها اعلام می شد. متهم در ابتدای راه اندازی صندوق برای جلب اعتماد اعضا به چند نفر وام اعطا کرد، اما به مرور به دلیل طمع و خیانت در امانت، مبالغ جمع آوری شده را در اختیار چند نفر که سرمایه گذار بودند قرار داد و از این طریق ماهانه مبالغی سود به حساب او واریز می شد.

 

سرهنگ بساطی خاطرنشان کرد: پس از تحقیقات اولیه و شناسایی شکات، مشخص شد که این زن تاکنون از ۲۰ نفر، مبلغ یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

 

 در ادامه اقدامات لازم برای دستگیری متهم انجام و در نهایت این زن در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهی در یکی از روستاهای حاشیه ای استان اصفهان دستگیر شد و پس از مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به جرم خود اقرار کرد.

 

وی افزود: متهم در تحقیقات انجام شده بیان کرد در ابتدای تشکیل صندوق برای جلب اعتماد اعضا به آنها وام  می داد ، اما پس از مدتی علاوه بر اینکه به اعضا وامی داده نشد، بلکه گوشی تلفن همراه خود را نیز خاموش و از محل سکونت خود نقل مکان کرد. سرهنگ بساطی از شهروندان خواست به هیچ عنوان در صندوق های فاقد مجوز به بهانه دریافت وام ثبت نام نکنند و فریب وعده های دروغین این افراد را نخورند.

 

 

sh​arghdaily.‎​ir
.

منبع : sarpoosh.com