اولیای دم دختری که در تهران گم شده و جسدش در سمنان کشف شده بود، با حضور در دادسرای جنایی تهران اعلام کردند تنها متهم پرونده را بخشیده اند.

به گزارش شرق، رسیدگی به این پرونده اواخر دی سال گذشته با اعلام فقدان دختر جوانی در تهران آغاز شد.

 

خانواده دختر جوان به دادسرای جنایی تهران رفتند و اعلام کردند دخترشان گم شده است. پدر این دختر زمانی که در برابر بازپرس جنایی قرار گرفت، گفت: دختر من از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. خیلی دنبالش گشتیم و هرچه سعی کردیم با تلفنش تماس بگیریم، جواب نداد. حتی به هرکسی که فکر می کردیم، هم زنگ زدیم؛ اما کسی از او خبری نداشت. الان هم نمی دانیم کجا رفته است؛ برای همین برای پیداکردنش به پلیس متوسل شدیم. به این ترتیب رسیدگی به این پرونده در اختیار مأموران آگاهی قرار گرفت تا اینکه مشخص شد جسد ناشناسی در ایوانکی سمنان پیدا شده است.

 

خانواده دختر جوان به آنجا رفتند و جسد را شناسایی کردند. همچنین کسی که کشف جسد را به پلیس خبر داده بود، در مرکز انتظامی ایوانکی حضور یافت و گفت: در حال رفتن بودم که دیدم مردی زمینی را می کند. خیلی مشکوک شدم و وقتی که دیدم جسد دختر جوانی را در گودالی که کنده بود، گذاشت، سریع با پلیس تماس گرفتم؛ اما قبل از آمدن پلیس مردی که این کار را کرد، از محل گریخت. به این ترتیب مأموران پلیس شهرستان ایوانکی مأمور شدند تلاش خود را برای پیدا کردن مرد ناشناسی که در حال دفن کردن جسد دیده شده بود، آغاز کنند.

 

پس از مدتی مأموران با بررسی دوربین های مداربسته توانستند صاحب خودرویی را که جسد را تا ایوانکی برده بود، شناسایی کنند و پس از آن متهم را که مردی جوان به نام کاوه است، بازداشت کردند. کاوه بلافاصله به اداره آگاهی سمنان انتقال یافت و وقتی در برابر افسر پرونده قرار گرفت، گفت: این دختر جوان به خانه ام آمده بود و من او را کشتم و پس از آن جسدش را به اینجا آوردم تا جنایتم مخفی بماند. با ثبت اظهارات مرد جوان در پرونده مشخص شد که قتل در تهران رخ داده است.

 

به همین دلیل پرونده با تعیین حوزه قضائی به دادسرای جنایی تهران منتقل و با دستور بازپرس جنایی پرونده به اداره دهم آگاهی تهران ارسال شد تا تحقیقات تکمیلی انجام شود؛ اما متهم زمانی که در برابر بازپرس جنایی قرار گرفت، گفته های متفاوتی داشت و منکر همه اعترافاتش در سمنان شد. او گفت: من هیچ جرمی مرتکب نشده ام. برای اینکه به تهران بیایم، این اعترافات را کردم. منیژه وقتی به خانه من آمد، مواد مصرف کرد که باعث شد اُوردوز کند و حالا هم حقیقت را به شما می گویم. من از ترسم او را به ایوانکی بردم و دفنش کردم. فکر کردم قرار است تقصیر مردن او گردن من بیفتد. من کسی را نکشته ام و از شما تقاضا دارم که من را آزاد کنید.

 

در ادامه این ماجرا متهم در اختیار مأموران قرار گرفت و به بازداشتگاه منتقل شد. همچنین متخصصان پزشکی قانونی موظف شدند پس از معاینات و کالبدشکافی جسد، علت اصلی مرگ را مشخص کنند؛ اما با توجه به شرایط جسد امکان تشخیص علت اصلی مرگ وجود نداشت؛ بنابراین علت مرگ دختر جوان در هاله ای از ابهام باقی ماند. در پی این اتفاق خانواده دختر جوان با حضور در دادسرای جنایی از ادامه رسیدگی به پرونده اعلام انصراف کردند و گفتند: ما قصد ادامه پیگیری پرونده را نداریم و اگر واقعا این پسر قاتل دختر ما باشد، فاقد هیچ قید و شرطی او را می بخشیم.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com