فرمانده پلیس راه کشور گفت: طی ۴۵ روز گذشته یک هزار و ۱۸۰ نفر در جاده های کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده و ۳۰ هزار نفر هم مجروح شده اند.

به گزارش مهر، سردار محمدحسین حمیدی ظهر پنجشنبه در جلسه کمیسیون ایمنی راه های زنجان، ایمن سازی و هوشمندسازی جاده های مواصلاتی کشور را نیازمند تخصیص اعتبارات مورد نیاز عنوان کرد و افزود: همه مسئولین مرتبط در حوزه راه در سراسر کشور باید برنامه ریزی منسجم و عملیاتی برای ایمن سازی و هوشمندسازی جاده ها انجام دهند.

 

وی بر لزوم ایجاد زیرساخت ها و بسترهای ایمنی راه های همزمان با توسعه جاده های کشور تاکید کرد و ادامه داد: اصلاح قانون، اقدامات بازدارنده و تقویت امداد و نجات از جمله اقداماتی است که برای کاهش تعداد کشته ها و مجروحان ناشی از تصادفات در سطح کشور انجام شده است.

 

حمیدی با بیان اینکه نصب نیوجرسی یکی از عوامل مهم در کاهش تصادفات است، افزود: در حال حاضر همزمان با احداث راه ها نیوجرسی هم نصب می شود در حالی که برای راه های احداث شده قبلی نیازمند همکاری وهمیاری دستگاه ها هستیم.

 

فرمانده پلیس راه کشور از روند روبه رشد آمار تصادفات جاده ای در کشور طی چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: فقط در طی ۴۵ روز گذشته یک هزار و ۱۸۰ نفر در جاده های کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده و ۳۰ هزار نفر هم مجروح شده اند.

 

حمیدی با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در راه های فرعی است، افزود: ۴۰ درصد از تصادفات جاده ای ناشی از واژگونی وسیله نقلیه به دلیل خستگی و خواب آلودگی است.

 

وی با تاکید بر لزوم توجه به افزایش ایمنی راه ها و نصب علائم، تابلوها و انجام اقدامات مناسب در حوزه زیرساختی و خدمات دهی، گفت: انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز در جاده های دو طرفه به دلیل عجله و شتاب از مهم ترین عوامل وقوع تصادفات در جاده های کشور است.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com