دو پسر ماهشهری که در جنایتی هولناک، به خاطر سرقت موتورسیکلت دوستشان را به قتل رسانده بودند در کمتر از یک ساعت پس از جنایت دستگیر شدند.

به گزارش ایران، شامگاه پنجشنبه خانواده ای با مراجعه به کلانتری ۱۵ شهرستان ماهشهر-استان خوزستان- ناپدید شدن پسر ۱۶ ساله شان را اعلام کردند. براساس اظهارات این خانواده پسر نوجوانشان ساعاتی قبل به همراه دو دوست ۲۰ و ۲۱ ساله اش از خانه خارج شده و دیگر خبری از او نشده بود.

 

مهدی محمدی، دادستان شهرستان ماهشهر در تشریح این خبر به ایران گفت: «با توجه به اظهارات خانواده پسر گمشده، مأموران رد یکی از دوستان او را گرفته و به تحقیق و بازجویی از وی پرداختند. پسر جوان ابتدا منکر اطلاع از سرنوشت دوست نوجوانش شد اما مأموران در بازرسی از خانه اش، چاقوی خون آلودی را پیدا کردند. وی که چاره ای جز اعتراف نداشت به قتل پسر نوجوان با همدستی دوستش اعتراف کرد.

 

وی مدعی شد پسر ۱۶ ساله را به بیابان های خارج شهر چمران کشانده و با ضربه های چاقو به قتل رسانده اند. با این اطلاعات مأموران بلافاصله راهی محل شده و جسد این پسر نوجوان را پیدا کردند. بدین ترتیب با اعترافات متهم کارآگاهان همدست وی را نیز شناسایی و دستگیر کردند.»

 

دادستان ماهشهر افزود: «بررسی های مقدماتی نشان می دهد که پسر نوجوان با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است اما با وجود اظهارات متهمان پرونده باید تا نظریه پزشکی قانونی درباره علت اصلی مرگ و تطبیق خون روی چاقو با مقتول صبر کنیم.

 

یکی از متهمان این پرونده که معتاد به شیشه است در اعتراف های اولیه مدعی شده به قصد سرقت موتور پسر نوجوان او را به بیابان های حومه شهر کشانده و به قتل رسانده اند اما هنوز نمی توان این انگیزه را علت اصلی وقوع جنایت اعلام کرد.

 

این متهمان با وجود اعتراف صریح در مراحل اولیه بازجویی، در دادسرا منکر جنایت شده اند و تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.»محمدی ادامه داد: «آنچه در این پرونده باید مورد توجه قرار گیرد رابطه دوستی یک پسر نوجوان با دو پسر بزرگسال است. بی توجهی خانواده ها به روابط دوستانه فرزندانشان می تواند تبعات جبران ناپذیری مانند این پرونده داشته باشد.»

 

 

.

منبع : sarpoosh.com