جوانی که دوستش را در حالت مستی به قتل رسانده است، تسلیم پلیس شد و به جرم خود اعتراف کرد. 

به گزارش شرق، ساعت ۱۸ روز ۱۸ تیر ماه کشف جسد جوانی حدودا ۳۰ ساله در جوی آب در بلوار شهید محلاتی، خیابان کوثر به کلانتری ۱۳۲ نبرد اعلام شد. 

 

با حضور مأموران و انجام بررسی های مقدماتی مشخص شد متوفی بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه شکم، پهلو و گردن به قتل رسیده است. بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی اعلام و پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» تشکیل شد و ضمن هماهنگی با شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت. 

 

دو روز بعد از حادثه، زنی با مراجعه به کلانتری ۱۳۲ نبرد به مأموران اعلام کرد برادرش به نام «مهرداد» (۲۸ ساله) دو روز پیش از خانه اش در منطقه پیروزی خارج شده و تاکنون بازنگشته است. با توجه به مشخصات ارائه شده به مأموران، خواهر مهرداد به اداره دهم پلیس آگاهی هدایت شد و در نهایت او هویت جسد ناشناس را شناسایی کرد.

 

خواهر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «برادرم در منطقه پیروزی با چند نفر از اراذل واوباش، از جمله شخصی به نام وحید، سابقه درگیری دارد و این شخص برادرم را چندین بار به قتل تهدید کرده است». 

 

با توجه به اظهارات خواهر مقتول، کارآگاهان وحید را که نام اصلی او بهرام است، در یک قهوه خانه در منطقه پیروزی، خیابان دهم فروردین دستگیر کردند. 

 

وحید پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی به داشتن سابقه درگیری با مقتول اعتراف و حتی عنوان کرد روز ۱۷ تیر برای نزاع و دعواکردن با مقتول قرار داشته، اما به علت حضور در یک میهمانی نتوانسته است به محل قرار خود با مقتول برود. بررسی صحت و سقم اظهارات وحید در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که وحید نقش یا مشارکتی در ارتکاب این جنایت و قتل مهرداد نداشته است. 

 

کارآگاهان در ادامه رسیدگی به پرونده با انجام تحقیقات میدانی از محدوده محل زندگی مقتول اطلاع پیدا کردند. این جوان آخرین بار همراه یکی از دوستانش به نام «مصطفی» و سوار بر خودروی وانت متعلق به مصطفی مشاهده شده است. مصطفی به عنوان یکی از دوستان نزدیک مهرداد در منطقه پیروزی شناسایی شد و کارآگاهان برای انجام تحقیقات به محل سکونت او مراجعه کردند، اما مشخص شد همزمان با کشف جسد مهرداد، مصطفی نیز اقدام به فروش ناگهانی خودروی وانت خود کرده و پس از آن نیز از محل سکونتش متواری است. 

 

با توجه به شواهد و دلایل به دست آمده مبنی بر ارتکاب جنایت از سوی مصطفی، خانواده این فرد به منظور همکاری با پلیس تحت آموزش و مشاوره قرار گرفتند و سرانجام مصطفی همراه پدرش به اداره دهم پلیس آگاهی مراجعه و خودش را به عنوان قاتل مهرداد تسلیم کارآگاهان کرد. 

 

مصطفی درباره نحوه قتل مهرداد به کارآگاهان گفت: روز حادثه به همراه مهرداد برای دعواکردن با وحید، سر قراری رفتیم که مهرداد با او گذاشته بود، اما وحید در محل قرار حاضر نشد. از آنجا برای مصرف مشروبات الکلی به خانه ما رفتیم و در پشت بام هر دو نفر شروع به شرب خمر کردیم.

 

 طوری که هر دو نفرمان تعادل روحی و رفتاری مناسبی نداشتیم. در آن شرایط من و مهرداد با یکدیگر مشاجره لفظی پیدا کردیم که ناگهان قمه مهرداد را که برای دعواکردن با وحید آن را آورده بود، برداشتم و چندین ضربه به سمت مهرداد پرتاب کردم.

 

مدتی در همان وضعیت در پشت بام گذشت تا اینکه متوجه شدم مهرداد به دست من به قتل رسیده است. ترسیده بودم. جسد مهرداد را داخل پتو پیچیدم و با خودروی وانت به محل کشف جسد منتقل و داخل یک جوی آب رها کردم. از آن زمان تصمیم به فرار گرفتم، اما نهایتا با راهنمایی خانواده تصمیم گرفتم خودم را تسلیم پلیس کنم. 

 

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران صادر شد و متهم اکنون برای تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. 

 

 

.

منبع : sarpoosh.com