در حالی که بیش از سه ماه از ماجرای سوختن مردی در آتش سوزی یک منزل مسکونی در مشهد می گذرد اما تحقیقات تخصصی قاضی ویژه قتل عمد از شعله ور شدن یک ماجرای تلخ جنایی در این حادثه مرگبار حکایت دارد.

نیمه شب نهم اردیبهشت بود که دود غلیظ ناشی از آتش سوزی در خیابان مطهری جنوبی مشهد، چشم های نگران رهگذران و اهالی محل را به خود خیره کرد.

 

لحظاتی بعد مردی وحشت زده با آتش نشانی تماس گرفت و ماجرای آتش سوزی در طبقه سوم یک مجتمع مسکونی را خبر داد.

 

در همین هنگام جوان ۱۹ ساله ای خود را از پنجره طبقه سوم در حالی به داخل خیابان انداخت که دیگر اعضای خانواده اش در میان شعله های سرکش آتش گرفتار بودند اما هنوز ثانیه ها از پس هم می دویدند که زن میان سالی به همراه پسر ۱۷ ساله اش در حالی از میان دودهای غلیظ و شعله های وحشتناک آتش خود را نجات دادند که پسر ۱۷ ساله نیز در برخی از اندام های بدنش دچار سوختگی شده بود.

 

ناگهان صدای آژیر خودروهای آتش نشان سکوت شب را شکست و امدادگران بی ادعا بار دیگر خود را میان آب و آتش زدند تا این شعله های سرکش، طبقات دیگر ساختمان را فرانگیرد. آتش نشانان در حالی که به تلاش خود برای خاموش کردن آتش ادامه می دادند پیکر سوخته مردی حدود ۵۴ ساله را نیز از داخل ساختمان بیرون کشیدند که هنوز جان در بدن داشت و نفس می کشید. این مرد مصدوم که پدر خانواده بود بلافاصله به بیمارستان امام رضا(ع) مشهد انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت. یکی از پرستاران بخش سوختگی با دیدن پیکر سوخته مرد میان سال گفت: لباس های این مرد (مصدوم) بوی مواد قابل اشتعال می دهد! بنابراین احتمال دارد او با مایعاتی مانند نفت و بنزین و نوع دیگری از مواد قابل اشتعال دچار سوختگی شده باشد!

 

از سوی دیگر تلاش امدادگران برای اطفای شعله های آتش ادامه یافت به طوری که انفجار اسپیلت گرمایی به عنوان یکی از عوامل بروز آتش سوزی توسط اعضای خانواده مطرح شد و برخی نیز شعله ور شدن پرده پنجره را علت اصلی این حادثه ذکر کردند. با وجود این کارشناسان آتش نشانی با دستور قضایی وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند.

 

چند روز از این ماجرای تلخ نگذشته بود که خبر رسید مرد ۵۴ ساله بر اثر عوارض ناشی از سوختگی در مرکز درمانی جان خود را از دست داد و بدین ترتیب پرونده این آتش سوزی مرگبار وارد مرحله جدیدی شد و قاضی کاظم میرزایی درحالی رسیدگی به این پرونده را آغاز کرد که بازدید میدانی او از صحنه حادثه رازی مخوف را در پس این ماجرا فریاد می زد. قاضی ویژه قتل عمد که با ظرافت و ریزبینی همه زوایای این آتش سوزی را از نزدیک بررسی می کرد به سوالات بی پاسخ زیادی رسید که نشان می داد این حادثه اتفاقی نبوده، بلکه منزل مسکونی به عمد به آتش کشیده شده است! چرا که در دهلیزهای تاریک این پرونده هاله های ابهام آلود زیادی خودنمایی می کرد. به گزارش خراسان، این گونه بود که قاضی میرزایی با گذشت بیش از سه ماه از این حادثه و انجام تحقیقات گسترده غیرمحسوس دستور بازداشت پسر ۱۹ ساله این خانواده را در حالی صادر کرد که پس از انداختن خود از طبقه سوم ساختمان، بهبود یافته بود.

 

این جوان ۱۹ ساله روز گذشته مقابل قاضی ویژه قتل عمد قرار گرفت و در حالی که سعی می کرد آتش سوزی را حادثه ای اتفاقی جلوه دهد بعد از چند سوال تخصصی از سوی قاضی میرزایی به تناقض گویی افتاد و رازی هولناک را در پس پرده این حادثه تلخ فاش کرد اما باز هم زوایای پنهان دیگری در این ماجرا وجود دارد که رنگ جنایی پرونده را پررنگ می کند به همین دلیل قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، دستورات ویژه ای را برای ورود کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به دهلیزهای تاریک این پرونده صادر کرد تا ماجرای سوختن پدری در شعله های آتش ، روشن شود.

 

 این جوان ۱۹ ساله در جلسه بازپرسی روز گذشته به قاضی میرزایی گفت: پدرم با برادر کوچک ترم دعوا کرد و به من هم توهین شد. من که دیگر از این وضعیت خسته شده بودم می خواستم خودکشی کنم! به همین دلیل مشعل کوچکی را به همراه ظرف حاوی بنزین و نفت برداشتم تا خودم را به آتش بکشم اما وقتی مشعل را کنار پرده گذاشتم پرده منزل آتش گرفت و ظرف حاوی مواد قابل اشتعال نیز روی زمین ریخت! من قصد کشتن پدرم را نداشتم که این حادثه رخ داد! 

 

و من بعد از آتش سوزی خودم را از پنجره طبقه سوم به داخل خیابان انداختم که آسیب دیدم و در بیمارستان بستری شدم! 

 

این متهم جوان در حالی اظهارات متناقض دیگری را در حضور قاضی ویژه قتل عمد مطرح کرد که شاهدان عینی و دیگر اعضای خانواده، موضوعات دیگری را از آغاز درگیری بر سر سفره شام مطرح کرده اند.

 

 

kh​orasannews.‎​com
.

منبع : sarpoosh.com