آکاایران: برادرکشی پسر افغان به خاطر ۱۰۰ میلیون تومان

پسر افغان که برادرش را به خاطر بدهی به قتل رسانده بود درعمق ۲۰ متری زمین بازداشت شد.

ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه ۲۲ خرداد درگیری منجر به قتلی در پارک پامچال به کلانتری ۱۶۹ مشیریه اعلام شد. با حضور مأموران در محل مشخص شد پسر ۲۵ ساله افغانی بر اثر اصابت جسم تیز به ناحیه سینه به قتل رسیده است.

 

در نخستین بررسی ها مشخص شد که برادر مقتول به نام  خدایار عامل قتل بوده و پس از جنایت از محل متواری شده است.

 

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با شناسایی محل کار خدایار به دستور بازپرس سجاد منافی آذر به سعادت آباد، بلوار دریا رفته و در بازرسی از محل موفق به شناسایی متهم شدند که درعمق ۲۰ متری زمین، در حال اجرای عملیات گودبرداری ساختمان بود.

 

سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: متهم پس از اعتراف به جنایت به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

 

گفت و گو با متهم

چرا برادرت را کشتی؟

از آنجایی که ما افغان هستیم و نمی توانیم حساب بانکی افتتاح کنیم معمولاً پول هایمان را نزد همدیگر به امانت می گذاریم. چند ماه پیش یکی از دوستانم قصد رفتن به افغانستان داشت و به همین علت مبلغی را به امانت نزد من گذاشت. از ترس سرقت پول، موضوع را با برادرم در میان گذاشته و درنهایت پول ها را به همراه مقداری از پس انداز خودم به برادرم دادم تا او در خانه اش نگهداری کند.

 

پس اختلاف تان سر پول بود؟

بله، هر بار که از برادرم می خواستم پول ها را برگرداند بهانه می آورد. به او می گفتم اگر پول های خودم را نمی توانی بدهی حداقل امانت دوستم را برگردان . درنهایت هم گفت پول ها را بابت بدهی که از من داشته، برداشته است.

 

 پول ها چقدر بود؟

۱۰۰ میلیون تومانی می شد.

 

تو چه کردی؟

روز حادثه تلفنی با او صحبت کرده و این بار از او خواستم به پارک نزدیک خانه اش بیاید تا باهم صحبت کنیم. برادرم که آمد همان حرف ها را زد و باهم درگیر شدیم و با چاقو به او ضربه زدم. برادرم که روی زمین افتاد ترسیدم و فرار کردم.

 

چند وقت است به ایران آمده ای؟

در چند سال گذشته من مدام مخفیانه به ایران می آمدم و بعد از اینکه کمی پول درمی آوردم از همان راهی که آمده بودم برمی گشتم. یک بار در صندوق عقب خودرویی با ۱۵ افغانی دیگر از مرز گذشتیم و به ایران آمدیم. یکبار به همراه ۲۰ افغانی در قسمت بار خودرویی مخفی شدیم. نمی توانستیم نفس بکشیم و جایی برای تکان خوردن نبود اما باید به ایران می آمدیم و چاره ای نداشتیم.

 

 

ir​an-newspaper.‎​com
.

منبع : sarpoosh.com