آکاایران: رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس تشریح کرد:

آیین نامه مجلس درباره انتخاب ریاست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی چه می گوید؟

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس نحوه معرفی کاندیدار ریاست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس را تشریح کرد.
چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 16:52

آیین نامه مجلس درباره انتخاب ریاست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی چه می گوید؟ رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس نحوه معرفی کاندیدار ریاست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس را تشریح کرد. آیین,نامه,مجلس,درباره,انتخاب,ریاست,کمیسیون,اصل,نودم,قانون,اساسی,چه,می,گوید؟ Icana Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نحوه معرفی کاندیدای ریاست کمیسیون اصل 90 مجلس توسط هیات رئیسه گفت: در معرفی کاندیدا به هیچ وجه خلاف آیین نامه عمل نشده است و در رابطه با این موضوع دو جلسه در هیات رئیسه برگزار شد.

به گزارش آکاایران: نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه طبق آیین نامه داخلی مجلس رئیس کمیسیون اصل نود با پیشنهاد هیات رئیسه مجلس معرفی می شود، عنوان کرد: این فرد از بین اعضای ثابت کمیسیون که 8 نفر هستند در نهایت با رأی مجلس برای مدت یک سال در سمت ریاست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی قرار می گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در مجلس گذشته رئیس کمیسیون با این استدلال معرفی می شد که اگر رأی اعتماد آورد موضوع تمام شده خواهد بود و در غیر این صورت باید فرد دیگری به عنوان کاندیدا به مجلس معرفی شود.

کاتب ادامه داد: از آنجایی که اگر دو نفر معرفی می شد و نمی توانستند آرای نصف به علاوه یک را به خود اختصاص دهند، مشکل به وجود می آمد، هیأت رئیسه یک نفر را معرفی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: با این حال به درخواست نمایندگان تجدید نظر شد تا با وجود سه کاندیدا تصمیم گیری شود که به چه شیوه ای رئیس اصل نود انتخاب شود که بر همین اساس مدل معرفی یک نفر به صحن رأی آورد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: از این رو اگر یک نفر معرفی شده به صحن حائز اکثریت مطلق آرا نمی شد مجددا فرد دیگری به صحن معرفی می شد./

پایان پیامش

.

منبع : icana.ir