آکاایران: آدم های رانت باید از بدنه دولت برداشته شوند/شرکت های شستا همواره حیات خلوت دولت مردان بوده است

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس گفت: متاستفانه از گذشته شرکت های شستا حیات خلوت دولت مردان بوده است

به گزارش آکاایران: به گزارش ایلنا از بابلسر،ولی اله نانواکناری،نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی ،در گردهمایی  مسئولین امور اعضای خانه کارگر سراسر کشور با اشاره به اینکه کارگران از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند گفت: متاستفانه عدم برنامه ریزی صحیح دولت ها در خصوص سیاست های اقتصادی سبب شده تا بیشترین فشارها بر روی کارکران مظلوم واقع گردد.

وی ادامه داد: متاستفانه فضای مدیریتی در  برخی نهادها سالم نیست و باید تلاش کرد تا آدم های رانت از بدنه دولت برداشته شود.

نانواکناری  با انتقاد از تفکیک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی توسط دولت  گفت:  مجلس مخالف تفکیک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است.

وی در ادامه گفت:طبق برنامه ششم توسعه،دولت باید سالیانه 15 درصد از حجم خود بکاهد که متاستفانه تا به امروز چیزی از این طرح عملیاتی نشده است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس با بیان اینکه متاستفانه از گذشته شرکت های شستا حیات خلوت دولت مردان بوده است گفت: اگر سازمان تامین اجتماعی برای کارگران است پس باید تمام امکانات و اختیاراتش در دست مجموعه کارگری باشد.

وی با اشاره به تصویب بند ز تبصره 7 قانون بودجه گفت: هدف از تصویب  و اجرایی شدن  بند ز تبصره 7 قانون بودجه نه تنها تعرض به حق کارگران نبوده است بلکه ایجاد سیستم نظارتی برای کنترل درآمدها و هزینه های سازمان تامین اجتماعی است.

نانوا کناری با بیان اینکه حد معمول و  استاندارد بهره مندی از بودجه اختصاص یافته به نیروی کار در دولت 40 تا 60 درصد   است،گفت:متاستفانه امروز آمارها نشان می دهد که  این بهره مندی به حدود 93 درصد رسیده است.

 

 

 

 

.

منبع : ilna.ir