آکاایران: دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین المللی ایمپلنت های دندانی با بیان اینکه دندانپزشکان عمومی برای انجام عمل ایمپلنت منعی ندارند، گفت: چنانچه پزشکی دانش و آموزش کافی در این زمینه داشته باشد می تواند عمل ایمپلنت را انجام دهد و برای این امر به گواهینامه خاص نیاز ندارد.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار ایمنا، جابر یقینی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در آیین افتتاحیه چهارمین کنگره بین المللی ایمپلنت های دندانی با اشاره به ثبت نام و حضور ۱۵۰۰ دندانپزشک در این کنگره اظهار کرد: ۱۰۰ مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که از این تعداد ۲۰ مقاله در قالب پوستر پذیرفته شد.

یقینی با بیان اینکه دندانپزشکان عمومی بیشترین مخاطبان چهارمین کنگره بین المللی ایمپلنت های دندانی هستند، افزود: ایمپلنت به یک درمان عمومی تبدیل شده و از این رو ضروری است که آموزش در حوزه روش درمانی ایمپلنت در دروس عمومی دندانپزشکان قرار گیرد.

دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین المللی ایمپلنت های دندانی با بیان اینکه دندانپزشکان عمومی برای انجام عمل ایمپلنت منعی ندارند، گفت: چنانچه پزشکی دانش و آموزش کافی در این زمینه داشته باشد می تواند عمل ایمپلنت را انجام دهد و برای این امر به گواهینامه خاص نیاز ندارد.

یقینی همچنین به فعالیت سه تولید کنندهمحصولات ایمپلنت در کشور اشاره کرد و گفت: این شرکت ا طی یک سال اخیر راه اندازی شده است و این در حالی است که تا قبل از این همه محصولات مورد نیاز برای عمل ایمپلنت وارداتی بوده است .

دبیر اجرایی کنگره با بیان اینکه درمان ایمپلنت هزینه بر است، گفت: در حال حاضر تعداد کمی از بیمه ها درمان ایمپلنت را پوشش می دهند و بیمه های فراگیر مانند تامین اجتماعی یا خدمات درمانی هزینه این درمان را نمی پذیرند.

.

منبع : imna.ir