آکاایران: سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: امسال با تغییراتی که انجام شده، مطمئنا شیوه بازی و فلسفه ای که من در فوتبال مد نظر دارم با سال پیش تفاوت خواهد داشت.

به گزارش آکاایران: به گزارش ایمنا، امید نمازی در نشست خبری پیش از دیدار با نساجی مازندران اظهار کرد: حضور تیم خوبی مانند نساجی مازندران پس از چندین سال در لیگ برتر جای تبریک دارد، آن ها تماشاگران پر شور و پر اشتیاقی دارند و می توانند جذابیت زیادی به لیگ برتر اضافه کنند. از ۲۷ خرداد تمرین را شروع کردیم و سعی کردیم شرایط تیم را به جایی برسانیم که برای بازی اول آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی افزود: خوشحالیم که مقابل یک تیم خوب، یک مربی خوب و هواداران پرشور تیم نساجی قرار است بازی کنیم. کار ما مقابل نساجی سخت است و انگیزه بالایی برای تیم نساجی مقابل تیم ما وجود دارد. ما با توجه به این که سابقه زیادی در حضور در لیگ برتر داریم باید متوجه این انگیزه باشیم و بتوانیم مقاومت کنیم تا نتیجه را به نفع خودمان به پایان برسانیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن تصریح کرد: مازندران از لحاظ شرایط آب و هوایی وضعیت خاص خودش را دارد. معمولا بازیکنان مازندرانی بازیکنان پرتوانی هستند، این مساله را می دانیم و به بازیکنان خودمان گوشزد کردیم و به خاطر همین این بازی سختی خواهد بود ولی ما تیم را طوری تمرین دادیم که بتوانیم آمادگی لازم را برای این بازی به دست آوریم.

وی درباره مصدومان تیمش گفت: فقط مسعود حسن زاده که تازه به جمع ما اضافه شده دچار مصدومیت شده و قادر نیست تیم ما را همراهی کند. محمدباقر صادقی هم در این بازی به علت مصدومیت جزئی که دچارش شده، نمی تواند ما را همراهی کند.

نمازی زاده ادامه داد: تیم ذوب آهن سال پیش با هدایت آقای قلعه نویی شروع نسبتا خوبی نداشت ولی توانستند یک روند خوبی را پیدا کنند و در نهایت به رده دوم صعود کنند تاسهمیه آسیایی بگیرند. آن ها فاصله ای تا قهرمانی هم نداشتند ولی امسال با تغییراتی که انجام شده، مطمئنا شیوه بازی و فلسفه ای که من در فوتبال مد نظر دارم با سال پیش تفاوت خواهد داشت. 

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن خاطر نشان کرد: خوشبختانه یکی از اولین تیم هایی بودیم که تمرین ها را آغاز کردیم و به طور کامل بازیکنان را در اختیار داشتیم. به خاطر همین ما آمادگی کامل را داریم که بتوانیم در شروع مسابقات نمایش خوبی داشته باشیم.

وی درباره مصاحبه ای که کی روش درباره او انجام داده، تاکید کرد: درباره صحبت هایی که آقای کی روش انجام داده باید از خودش پرسید که علت این صحبت ها چه بوده است اما من عقیده خودم را می گویم. من در چند سالی که با کی روش کار کردم، شاید نزدیک ترین شخص به او بودم و در کادر فنی و حتی در مسائل فنی از نظرات و عقاید من بسیار استفاده می کرد.

نمازی زاده افزود: اما تا یک جایی به آقای کی روش حق می دهم. صحبت های آقای کی روش از روی ناراحتی بود چون وقتی من این قدر با او در تمام مسائل نزدیک بودم، جدایی من از تیم ملی باعث ناراحتی او شد. آقای آذری هم فقط از آقای کی روش برای انتخاب من یک مشورت ساده گرفته بود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در مورد نتایج ضعیفی که با استیل آذین در زمان سرمربی گری محمد خاکپور به دست آورده بود، تصریح کرد: من در زمان هدایت خاکپور دستیار ایشان بودم. او مرا از آمریکا به ایران آورد چون اعتقاد داشت که می توانم به تیم کمک کنم و بیشترین اعتماد را به من داشت چون کار من را در آمریکا دیده بود و در آن موقع به من زنگ زد و گفت به ایران بیا تا در استیل آذین به من کمک کنی.

وی ادامه داد: من هم به این چالش دست رد نزدم و دوست داشتم در ایران هم تجربه کار داشته باشم. متاسفانه استیل آذین آن سال طوری بسته شده بود که از ستاره های چند تیم بازیکن جذب شده بود و این روش تیم بستن نتیجه نداد.

نمازی زاده اظهار کرد: شما اگر ستاره های تیم های مختلف را در یک تیم جای دهید همه دوست دارند ساز خودشان را بزنند و هیچ هماهنگی به وجود نمی آید. من زیاد وارد جزئیات نمی شوم اما به هر حال به محض ورود من در نیم فصل دوم، توانستیم نتایج بهتری نسبت به نیم فصل اول کسب کنیم. وقتی هم که خاکپور در اواسط لیگ باشگاه را ترک کرد، من در دو بازی به عنوان سرمربی کنار زمین ایستادم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اضافه کرد: ما در آن زمان صبا باتری را بعد از چند بازی با نتیجه ۳ بر یک شکست دادیم، در بازی با صنعت نفت آبادان هم ما یک بر صفر جلو بودیم اما دستوراتی که از پشت پرده آمد، باعث شد تدبیرهای تاکتیکی من تحت الشعاع قرار بگیرد و بازی را واگذار کنیم. در ادامه هم آقای یاوری هدایت تیم را بر عهده گرفت که از ۸ بازی، ۷ تا را واگذار کرد و یک بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید و در آن حالت ما لیگ را به پایان رساندیم.

وی درخصوص شرایطش در زمان حضور در تیم ملی هم گفت: مسائل مختلفی سر جدایی من از تیم ملی وجود داشت که مساله مالی تنها یکی از دلایل آن بود.

نمازی زاده درباره انتقال مرتضی تبریزی به استقلال خاطر نشان کرد: تا زمانی که به من اعلام نکنند مرتضی تبریزی به استقلال پیوسته، او همچنان بازیکن ذوب آهن است. من تا جایی که فکر کنم این بازیکن به درد تیم می خورد، از او استفاده می کنم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن خاطر تصریح کرد: جواد نکونام دوست خوب من است و چهار سال و اندی با هم کار کردیم، در تیم ملی رابطه خوبی داشتیم و واقعا توانست توانایی خودش را در مربی گری نشان دهد. من هم از این اتفاق خوشحال بودم و برای او آرزوی موفقیت می کنم.

وی افزود: الان هم می تواند در لیگ برتر خیلی چیزها برای گفتن داشته باشد، او بازیکنی بود که در بهترین سطح اروپا بازی کرد و این مساله را به مربی گری اش انتقال داده است. او قطعا افکار جدیدی را به فوتبال ایران منتقل خواهد کرد.

نمازی زاده تاکید کرد: نمی کنم چون چهار سال با کی روش کار کرده ایم دارای تفکرات یکسان در مربی گری باشیم، احساس می کنم که تفکرات ما در مربی گری متفاوت است و مطمئنا نکونام برای تیم خودش یک برنامه دارد و من هم برای تیم خودم یک برنامه دیگر ولی این مساله می تواند جالب باشد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره انتخاب نشدن محسن مسلمان به عنوان بهترین پاسور لیگ اظهار کرد: من نمی توانم در این زمینه زیاد اظهار نظر کنم. باید دید ضوابطی که برای انتخاب بهترین پاسور لیگ بوده آیا فقط پاس نهایی و پاس آخر بوده است؟ محسن مسلمان با این که خیلی از بازی ها را بازی نکرد بهترین پاس های آخر را داد و اگر این ملاک باشد باید جایزه به او داده می شد ولی احتمالا سازمان لیگ معیارهای دیگری برای دادن این جایزه داشته است.

وی اضافه کرد: من بیشتر از این نمی توانم اظهار نظر کنم چون محسن مسلمان فصل پیش بازیکن پرسپولیس بود ولی در حال حاضر برای ما خوب کار می کند. من از او راضی هستم و امیدوارم این جایزه را امسال بتواند با پیراهن ذوب آهن به دست بیاورد.

.

منبع : imna.ir