آکاایران: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: در حال حاضر ۶۰ تقاطع شهر اصفهان در اولویت برای استفاده از برق اضطراری قرار گرفته است.

به گزارش آکاایران: علیرضا صلواتی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: با توجه به اینکه از دو هفته پیش تاکنون شهر اصفهان با چالش قطعی برق رو به رو شده، جلسات متعددی با اداره برق و پلیس راهور برگزار و راهکارهایی برای پیشگیری از تشدید ترافیک خیابان های شهر پیشنهاد شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان مرکز کنترل ترافیک تلاش می کنند تا هنگام قطعی برق حداقل اختلال را در چراغ های راهنمایی و رانندگی شهر شاهد باشیم، تصریح کرد: تجهیز تقاطع ها بر روی مخازن ذخیره برق آغاز و تاکنون تقاطع جی- پروین به عنوان نخستین چهارراه به برق اضطراری مجهز شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان ادامه داد: تقاطع های مهم در مناطق یک، سه، چهار، پنج، شش، هفت و ۱۰  شهرداری اصفهان به زودی مجهز به مخازن ذخیره برق می شوند و در ادامه بر اساس تقسیم بندی های انجام شده تقاطع های سایر مناطق نیز تجهیز خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه استفاده از سلول های خورشیدی در چراغ های راهنمایی در دستور کار است تا در زمان قطعی برق و حتی در دیگر زمان ها برق مورد نیاز چراغ های راهنمایی و رانندگی از انرژی خورشید تامین شود.

صلواتی گفت: شهروندان با رعایت حق تقدم و احترام به حقوق شهروندان می توانند در مواقع قطعی برق از ایجاد ترافیک سنگین جلوگیری کنند.

.

منبع : imna.ir