آکاایران: شهردار اصفهان گفت: توجه، نگاه و برنامه های شهرداری ضمن حفظ حقوق همه شهروندان بر مبنای استقرار عدالت و محرومیت‎زدایی و نگاه به افرادی است که بیشتر نیاز به خدمت دارند.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار ایمنا، قدرت الله نوروزی ظهر امروز - جمعه پنج  مردادماه ۹۷- در سخنرانی بعد از خطبه های نماز جمعه ملک شهر اظهارکرد: در دهه کرامت همه تلاش کردند تا از جایگاه و شأن و منزلت انسانها سخن گویند و با رفتار و کردار خود به گونه ای عمل کنند تا حیثیت و شأن انسان ها به طور شایسته مورد تقدیر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در کتاب نهج البلاغه به عنوان منظومه بزرگ بشری، کرامت انسانی بیش از هر چیزی مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: حضرت علی (ع) در نهج البلاغه فرمودند: "به انسان ها نه به خاطر دینداری بلکه به خاطر انسانیت آنها باید احترام گذاشت؛ انسان ها همه دارای کرامت هستند و این کرامت از آن جهت است که انسان هستند".

داستان امروز شهرداری ها

شهردار اصفهان ادامه داد: حضرت علی(ع) بارها توصیه کرده اند که علاوه بر گرامی داشتن هم کیشان و هم نوعان، دیگرانی که هم مذهب و هم وطن ما نیستند را نیز باید گرامی بداریم و در خدمت به آنها تفاوتی بین مردم قائل نشویم. "

وی با اشاره به نامه  حضرت علی(ع) به مالک اشتر گفت: در قرن هفتم که نه مدرنیسم و نه مباحث حقوق بشری مطرح بود، حضرت علی به انسان، اصالت می بخشید و او را به "ماهو انسان" مورد تقدیر و تکریم قرار می داد و می گفت همه در برابر بهره مندی از نعمت های الهی از حقوق یکسان برخوردار هستند.

وی با اشاره به نامه  حضرت علی(ع) به استاندار خود که در آن فرمودند:" هنگام سفر به مصر به مردم محترمانه و کریمانه نگاه کن و دامنه احترام را بگستران، چه آنها که دیانت دارند، چه آنهایی که دیانت ندارند همه از حقوق اجتماعی برخوردار هستند"، افزود: امروز پس از گذشت  ۱۳ قرن از آن زمان و آن نامه هنوز به تکریم انسان ها تاکید داریم و با اعتقاد به این روش و منش، مثل دیو صفتان دست چپاول به سوی مردم دراز نمی کنیم زیرا آنها بشر و مورد احترام هستند، دارای حقوق هستند و حریم دارند و این داستان امروز شهرداری ها است.

 احداث خط انتقال پساب شاهین شهر تا میدان استقلال

نوروزی با تاکید بر اینکه شهرداران باید همه مردم را مورد احترام قرار دهند و به همه آنها به صورت یکسان خدمت رسانی کنند، اظهارکرد: شهرداران باید شهر را برای همه مردم آماده زیستنی سالم کنند، نمی توانیم در خدمت رسانی به مردم، شمال و جنوب و مرز کشی کنیم و به همین جهت مترو را از شمال به جنوب احداث کردیم.

وی با بیان اینکه باید خدمت رسانی به مناطق محروم بیشتر مورد توجه قرار گیرد، گفت: ما تاکنون توانسته ایم علیرغم شرایط سخت و مشکلات زیاد اقتصادی در مناطق محروم بیشترین امکانات را فراهم کنیم.

شهردار اصفهان افزود: توجه، نگاه و برنامه های شهرداری ضمن حفظ حقوق همه شهروندان بر مبنای استقرار عدالت و محرومیت زدایی و نگاه به افرادی است که بیشتر نیاز به خدمت دارند.

وی با بیان اینکه منطقه ۱۲ شهرداری یکی از بزرگترین مناطق ۱۵ گانه اصفهان به شمار می رود، گفت: بودجه این منطقه در سال جاری با جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر، ۱۶۰ میلیارد تومان است.

نوروزی تصریح کرد: برای منطقه هشت شهرداری اصفهان نیز با دو هزار و ۵۰ هکتار وسعت ۱۲۹ میلیارد تومان بودجه در سال جاری اختصاص یافته است، همچنین منطقه هفت با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت ۱۳۰ میلیارد تومان بودجه دارد و در مجموع می توان گفت سه منطقه هفت، هشت و ۱۲ شهرداری اصفهان ۱۳ هزار و ۱۰۰ هکتار زمین های کلانشهر اصفهان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به پروژه های بهره برداری شده سال گذشته در منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان، گفت: احداث پارک های نگین و مهدیه، بوستان مادر، خیابان سازی حکمت و خیابان شهدای عاشق آباد، ساماندهی خیابان مینو، ساماندهی گلزار شهدای عاشق آباد و احداث پل مکانیزه بهارستان شرقی از جمله این پروژه ها بوده است.

شهردار اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر پروژه هایی از جمله احداث مجموعه ورزشی امین آباد که ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته همچنین احداث فرهنگسرای امام حسن مجتبی(ع) در شهرک کوثر با ۸۰ درصد پیشرفت در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه احداث خط انتقال پساب شاهین شهر حدفاصل بختیار دشت تا میدان استقلال در دستور کار قرار گرفته است، اظهارکرد: با توجه به شرایط کم آبی و مشکلات موجود برای آبیاری فضای سبز و حفظ این میراث  ارزشمند طبیعی که در معرض خشکی قرار دارد، انتقال پساب از ضروری ترین اقدامات است.

نوروزی تاکید کرد: اگر اصفهان شهری تاریخی و جهانی است و همه ملت ایران به وجود آن افتخار می کنند، به خاطر هویت های میراثی و درختان چنار ۱۵۰ ساله شهر است، از این رو برای زنده ماندن این درختان باید از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پنج هزار هکتار فضای سبز در شهر اصفهان وجود دارد، تصریح کرد: از این پنج هزار هکتار، سه هزار هکتار در اختیار شهرداری و مابقی در اختیار ادارات، سازمان ها، مراکز نظامی و بخش خانگی است، اما با استفاده از شیوه های نوین آبیاری و استفاده از پساب برای حفظ فضاهای سبز تلاش های زیادی انجام شده است.

سرازیر شدن آبادانی به منطقه ۱۲

شهردار اصفهان گفت: در یک استان صنعتی که آلایندگی آنها شهر اصفهان را محاصره کرده است، وجود درختان و فضاهای سبز ریه تنفسی هستند که باید علیرغم شرایط دشوار حفظ شود تا اصفهان همچنان اصفهان بماند.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۷ در منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان اتفاقات خوبی رقم می خورد، افزود: احداث پردیس خانواده محور، تملک خیابان حدفاصل مفتح به آزادگان، راه اندازی بازار مبل از جمله اتفاقات خوبی است که امسال در این منطقه خواهد افتاد و آبادانی به منطقه ۱۲ سرازیر خواهد شد.

نوروزی با اشاره به اضافه شدن ۵۰ دستگاه اتوبوس نوین و ۳۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اصفهان، گفت: در آینده ۲۷۰ اتوبوس دیگر نیز بازسازی و امکانات سرمایشی و گرمایشی به آنها  اضافه می شود.

.

منبع : imna.ir