آکاایران:  

معرفی کوتاه کیلین امباپه
نام کوچککیلین
نام خانوادگیامباپه لوتین
تاریخ تولد۲۹ آذر ۱۳۷۷ — ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸
محل تولدپاریس
ملیتفرانسه
قد۱۷۸  سانتی متر
وزن۷۳ کیلوگرم

زندگینامه کیلین امباپه فوتبالیست

کیلین امباپه فوتبالیست و ملی پوش فرانسوی با نام کامل کیلین سانمی ام باپه Kylian Sanmi Mbappé Lottin در ٔ ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸ در شهر پاریس فرانسه بدنیا آمده و در پست مهاجم توپ می زند .

به گزارش آکاایران: از امباپه به عنوان جوان ترین بازیکن فرانسه یاد می شود او همچنین جوان ترین بازیکن لیگ فرانسه نیز می باشد که رکورد تیری هانری را در این مورد شکسته است.کیلین در پی درخشش هایی که در بازی های خود در سال ۲۰۱۶ داشت در لیست ۵۰ بازیکن آینده دار و برتر سایت گل  قرار گرفته و در بین تمامی بازیکنان فوتبال جهان از بازیکنان گرانقیمت نیز محسوب می شود.

اعضای خانواده :

پدر : ویلفرد امباپه اهل کامرون ، مادر : فایزا اهل الجزایر ، آیدمی امباپه (برادر کوچکتر) ؛ کمبو اکوکو (برادر خوانده – فوتبالیست).

تیم ملی فرانسه

امباپه در موناکو:

امباپه برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ با پیراهن موناکو در لیگ فرانسه به میدان رفت و جوان ترین بازیکن تاریخ باشگاه موناکو شد. امباپه با تیم موناکو توانست به نیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ برسد.

پاریس سن ژرمن

کیلین امباپه در پاری سن ژرمن:

در تاریخ ۳۱ اوت ۲۰۱۷، پاری سن ژرمن اعلام کرد امباپه را با معامله و انتخاب امضای یک قرارداد قرضی برای فصل طولانی به خدمت گرفته است.
امباپه در اولین فصل حضور خود در پاری سن ژرمن توانست قهرمان لیگ فرانسه شود.

بیوگرافی فوتبالیست ها

کیلین در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه:

امباپه با تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حاضر شد.
وی با درخشش خود همراه با خروس ها توانست قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ شود امباپه توانست در این جام جهانی ۷ بازی انجام دهد و ۴ گل به ثمر برساند و بهترین بازیکن جوان جام جهانی روسیه شود.

کیلیان ام باپه فعلا مجرد می باشد و ازدواج نکرده است همچنین او علاوه بر فوتبال به ساز و نوازندگی نیز علاقه خاصی دارد و گیتاریست خوبی است !

بیوگرافی " کیلین امباپه " و ازدواج و همسرش  تصاویربیوگرافی امباپه

بوسه امباپه بر کاپ جام جهانی

موناکو

عکس امباپه و مودریچ

تیم ملی فرانسه

عکس دلپذیر از امباپه در لباس فرانسه

پاریس سن ژرمن

امباپه و نیمار در پاریسن ژرمن

بیوگرافی فوتبالیست ها

عکس قدیمی کیلین امباپه

.

منبع : jomhouriat.ir