معاون نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تأکید کرد که حق دمشق درباره حاکمیت بر جولان قابل مذاکره نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از رأی الیوم، منذر منذر، معاون نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت گفت: حاکمیت بر جولان حق ماست و درباره این مسئله مذاکره نمی کنیم و امتیازی هم نمی دهیم. خاک اشغال شده و حقوق غصب شده ما باید به طور کامل پس داده شود.

 

وی از شورای امنیت خواست اقداماتی فوری را علیه اسرائیل برای توقف نقض ها و جنایت هایش و ملزم کردن آن به پایان اشغال اراضی عربی از جمله جولان اشغالی اتخاذ کند.

 

وی گفت: اسرائیل بار دیگر ارتباط مستحکم خود را با گروه های تروریستی از طریق هدف قرار دادن یک جنگنده سوری که درحال بمباران مقرهای داعش در وادی الیرموک در حومه قنیطره بود، ثابت کرد.

 

منذر منذر گفت: اسرائیل به دلیل سیاست های برخی کشورهای عضو شورای امنیت که حمایت سیاسی را از این رژیم برای ادامه اشغال خاک فلسطین، سوریه و لبنان به عمل می آورند به نقض قطعنامه های بین المللی ادامه می دهد. سیاست های کشورهای حامی اسرائیل در تبدیل فلسطین به یک زندان دسته جمعی نقش داشته و اجرای سیاست نژادپرستانه آپارتاید برای اسرائیل را در حق فلسطینی ها تسهیل کرده است.

 

منذر تأکید کرد: سوریه از جامعه جهانی می خواهد به مسئولیت های خود درباره لغو قانون به اصطلاح "کشور یهود" که نقض اصول سازمان ملل است و حقوق تاریخی و ثابت فلسطینی ها را از آن ها سلب می کند، عمل کند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com