آکاایران: طولانی‌ترین زیپ لاین شهری جهان در لندن و طولانی‌ترین زیپ لاین جهان در راس‌الخیمه را در کنار هم در جبل جیص فلایت لندن تجربه کنید.

به لطف عینک‌های واقعیت افزوده‌ی گوگل، آن دسته از افراد ماجراجویی که در میان شلوغی‌های شهری گیر افتاده‌اند، می‌توانند اکنون با لذت بردن از چشم‌اندازی از طولانی‌ترین زیپ‌لاین جهان که در امارات متحده‌ی عربی قرار دارد، بر فراز رودخانه و پارلمان لندن پرواز کنند.

جبل جیص فلایت (Jebel Jais Flight) که در بلندترین کوه امارات متحده عربی در امارت رأس‌الخیمه قرار گرفته، به تازگی به عنوان بزرگ‌ترین زیپ‌لاین جهان شناخته شده و در یک برنامه‌ی نوین، تصمیم به همکاری با زیپ نو (Zip Now London)، طولانی‌ترین زیپ‌لاین شهری جهان، در لندن گرفته که هر دو، از بهترین زیپ لاین‌های جهان هستند.

آکاایران: تجربه مجازی زیپ لاین امارات متحده عربی در وسط لندن

پس از نصب تجهیزات روی بدن افراد، بازدیدکنندگان از یک برج ۳۵ متری در پارک «آرچ بیشاپ» در جنوب لندن پایین می‌برند. از این نقطه می‌توان برخی از آثار تاریخی مهم شهر، از جمله رودخانه تایمز و چرخ و فلک چشم لندن را تماشا کرد. پس از اتصال به تجهیزات، باید چند پله را پایین بروید تا خودتان را از برج به پایین بیندازید، روی زیپ‌لاین تمرکز کنید و تا ۵۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرید.

بار دوم که می‌پرید، همه چیز به‌طور کامل فرق می‌کند؛ چون عینک‌های واقعیت افزوده‌ی گوگل را روی چشمان‌تان می‌گذارید و به این ترتیب، بلافاصله به کوه‌های شگفت‌انگیز و خاکی رنگ حجار در رأس‌الخیمه برده خواهید شد. همین که پاهای‌تان را از روی برج فولادی برمی‌دارید، خودتان را به جای پارک مرکزی لندن بر فراز کوه‌هایی در یک بیابان خواهید دید.

,واقعیت مجازی,زیپ لاین لندن,جبل جیص فلایت

زیپ‌لاین ۲۲۵ متری لندن تنها بخش کوچکی از خط ۲ کیلومتری و ۸۳ متری زیپ‌لاین جبل جیص است؛ اما روش خوبی است که قبل از آمدن به خاورمیانه، طعم آدرنالین این منطقه را بچشید.

رأس‌الخیمه برنامه‌هایی را آغاز کرده است تا خود را به‌عنوان یک مقصد عالی برای گردشگری ماجراجویی به آن دسته از مسافرانی معرفی کند که به دنبال هیجان هستند.

,واقعیت مجازی,زیپ لاین لندن,جبل جیص فلایت

هیثم متار، مدیر عامل سازمان توسعه‌ی گردشگری رأس‌الخیمه، گفت:

امکانات نوین تا ۹ سپتامبر برقرار خواهد بود.

.

منبع : kojaro.com