آکاایران: سپاه ۱۰ فروند بمب افکن سوخو را بهینه سازی کرد

روابط عمومی کل سپاه از رونمایی ۱۰ فروند بمب افکن سوخو ۲۲ بهینه سازی شده و ارتقایافته نیروی هوافضای سپاه در شیراز خبر داد و اعلام کرد: این بمب افکن ها امروز چهارشنبه در مراسمی با حضور فرمانده کل سپاه رونمایی و به ناوگان هوایی این نیرو افزوده شدند.

به گزارش روابط عمومی کل سپاه، همزمان با خجسته زاد روز حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، آیین رونمایی از ۱۰ فروند هواپیمای سوخو ۲۲ نیروی هوافضای سپاه که توسط متخصصان این نیرو و شرکت های دانش بنیان داخلی بهینه سازی و ارتقا یافته اند، با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولان سپاه در شیراز برگزار شد.

 

فرمانده کل سپاه در این مراسم اظهار داشت: انگیزه جامع، گسترده و همت بالای نیروی هوایی سپاه در انجام کارهای تحقیقاتی و فناوری، غیر ازعرصه های موشکی، پهبادی و پدافندی موجب شد این توان در عرصه عملیات پروازی و جنگنده ها هم به کار گرفته شود.

 

سرلشکر جعفری افزود: با اثبات توانمندی نیروی هوایی سپاه تصمیم گرفته شد هواپیماهای سوخو ۲۲ موجود در کشور، بازسازی و عملیاتی شود.

 

وی با اشاره به بازسازی این هواپیماها در مدت کوتاه گفت: امروز به همت متخصصان نیروی هوایی سپاه، شاهد اضافه شدن این هواپیماها به ناوگان پروازی کشور هستیم.

 

سرلشکر پاسدار جعفری با اشاره به مواضع انقلابی رئیس جمهوری در واکنش به تهدیدات ترامپ گفت: اگر توانایی های سپاه که بخشی از آن امروز در نیروی هوافضا مشاهده شد به گوش رئیس جمهوری ماجراجوی آمریکا برسد، هرگز از این غلط ها نخواهد کرد و به این باور خواهد رسید که تهدید نفتی نیز به راحتی قابل پاسخگویی است.

 

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زادهفرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز در این مراسم اظهار داشت: هواپیمای سوخو ۲۲ با وجود قابلیت های پروازی ممتاز همچون سرعت ۲ و یک دهم ماخ، ارتفاع پروازی ۵۰ هزار پا، به لحاظ برخی تجهیزات، به روز نبوده که با همت متخصصان داخلی ارتقا یافت و وارد ناوگان نیروی هوایی سپاه شد.

 

وی افزود: با این اقدام، جنگنده بمب افکن های سوخو ۲۲ قادر به حمل و بهره برداری بمب های هوشمند و نقطه زن سیمرغ خوشه ای، موشک های هوا به زمین و هوا به هوا، انتقال اطلاعات از پهباد ها در فواصل چند کیلومتری خواهند بود و در آینده ای نزدیک سامانه موشک های هوا به زمین کروز نقطه زن با برد هزار و ۵۰۰ کیلومتر روی این جنگنده بمب افکن ها نصب خواهد شد.

 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: نیروی هوافضا با الطاف الهی و با تکیه و اعتماد به متخصصان داخلی و معجزه اراده و روحیه جهادی بار دیگر تهدید و تحریم دشمن را به فرصت تبدیل و بدخواهان نظام اسلامی و ملت ایران را مقهور عزم و اراده فولادین خود کردند.

 

سردار حاجی زاده گفت: در روز هایی که با حمله داعش، شهر های عراق به علت نبود نیروی هوایی یکی پس از دیگری سقوط می کرد، نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در یک اقدام انقلابی ۱۰ روزه به خلبانان عراقی هواپیمای سوخو ۲۵ آموزش و آنان را به جنگ با داعش گسیل کردند.

 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه کشورمان از نظر تجهیزات جنگی و نظامی تحریم است، ولی این نیرو برای به روز کردن هواپیما های سوخو ۲۲ آمادگی دارد.

 

وی با بیان اینکه نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توانمندی ساخت انواع قطعه و تجهیزات دست یافته است، افزود: هواپیما هایی که ۲۸ سال زمین گیر بودند با تکیه بر توان داخلی تجهیز و وارد حمل و نقل هوایی شدند.

 

پس از مراسم رونمایی، سرلشکر جعفری از پایگاه هوایی نیروی هوافضای سپاه در شیراز بازدید کرد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com