آکاایران: حاجی دلیگانی پیشنهاد داد:

۱۰ الی ۲۰ درصد از حقوق نمایندگان مجلس کاهش پیدا کند

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۲۶ برنامه ششم توسعه کشور از مجلس خواست که هزینه های خود را کاهش دهد برای مثال ۱۰ الی ۲۰ درصد از حقوق نمایندگان مجلس کاهش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر داخل دستور جلسه علنی امروزمجلس گفت: تذکر بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس  را دارم، در ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه کشور که اواخر سال  ۹۵مصوب شد، مقرر شد که کلیه حقوق هایی که به مدیران پرداخت می شود شفاف سازی و بر روی سامانه ای قرارداده شود. بیش از یک سال گذشته و هنوز اجرایی نشده است، آقای پزشکیان انتظار داریم علاوه بر اینکه این موضوع را پیگیری کنید، انتظار داریم ما نمایندگان از خودمان این موضوع را آغاز کنیم.

 

وی افزود: به عنوان مثال ظهر یک نوع غذا طبخ شود، سفرهای خارجی را ممنوع کنیم؛ مگر در موارد ضروری و با تصویب مجلس، هزینه های اضافی ساخت و ساز اضافی انجام نشود یا تعطیلات تابستان را حذف کنیم و در روزهای دوشنبه به صورت اختصاصی به لوایح اقتصادی بپردازیم. همچنین ۱۰ الی ۲۰ درصد از حقوقمان را کاهش دهیم.

 

حاجی دلیگانی در اخطار اصل ۱۵۶ قانون اساسی گفت: رئیس قوه قضائیه که وظیفه حفاظت از حقوقه عامه مردم را برعهده دارند، نامه ای را برای ایشان نوشتیم که خدای ناکرده ما مسائلی را همچون خاوری در آینده شاهد نباشیم.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com