آکاایران: یونهاپ؛

کره شمالی روز جمعه بقایای اجساد سربازان آمریکایی را به این کشور بازمی گرداند

 خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بقایای اجساد سربازان آمریکایی را روز جمعه به این کشور انتقال خواهد داد.

به گزارش میزان، خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بقایای اجساد سربازان آمریکایی را روز جمعه به این کشور انتقال خواهد داد.

 

یونهاپ به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که انتظار می رود فردا جمعه بقایای اجساد سربازان آمریکایی به این کشور انتقال داده شوند.

 

هفته گذشته نیز یونهاپ گزارش داده بود که کره شمالی با بازگرداندن بقایای اجساد ۵۵ سرباز آمریکایی که در جنگ دو کره کشته شده اند موافقت کرده است.

 

پیش از این روزنامه نظامی «استارز، استرایپز» آمریکا به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که کره شمالی علاوه بر این مجوز انتقال این اجساد به آمریکا در هفته آینده را صادر کرده است.

 

مقامات آمریکا و کره شمالی بامداد روز یکشنبه هفته گذشته برای مذاکره درباره انتقال بقایای اجساد سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ دو کره، در روستای مرزی پانمونجوم با یکدیگر دیدار کردند.

 

روز ۱۲ ژوئن ترامپ و کیم جونگ اون در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند و بر اساس گزارش ها بازگرداندن بقایای اجساد سربازان آمریکایی یکی از موضوعات توافق شده در این دیدار بوده است.

 

.

منبع : sarpoosh.com