رئیس جمهوری آمریکا که اخیرا اتحادیه اروپا را دشمن خطاب کرده بود، پس از مذاکرات تجاری با ژان کلود یونکر گفت که او و رئیس کمیسیون اروپایی "عاشق یکدیگر" هستند!

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تصویری از خودش به همراه ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی در توئیتر منتشر کرد که آنها یکدیگر را به آغوش کشیدند و این مسوول اروپایی در حال بوسیدن روی ترامپ است. ترامپ نوشت: واضح است که اتحادیه اروپا که یونکر نماینده آنهاست و ایالات متحده واقعا عاشق یکدیگر هستند!

 

این رهبران پیشتر از توافق روی "تعرفه صفر" و "سوبسید صفر" روی کالاهایی غیر از صنایع خودروسازی خبر دادند و از اوج گرفتن تنش های رو به افزایش کاستند. ترامپ همچنین در پیام توئیتری دیگری نوشت: گرما و شور زیادی در اتاق گفت وگوها وجود داشت و تحولی فوری به وقوع پیوست که هیچکس فکرش را نمی کرد!

 

پل راین، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از توافق ترامپ با رهبران اتحادیه اروپا استقبال کرده است. سخنگوی راین  گفت "از این روند با متحدان اروپایی خشنود است و امیدوار است شاهد پیشرفت بیشتر باشد." سایر جمهوری خواهان آمریکایی هم از این تحولات در بحبوحه ماه ها تنش در کنگره به دنبال سیاست های تجاری دولت آمریکا استقبال کرده اند. سناتور چاک گرسلی این مذاکرات را تنها اظهارات مثبتی دانست که نشان می دهد پیشرفتی در حال وقوع است. سناتور جانی ارنست هم از واردات بیشتر اروپا که شامل محصولات کشاورزی آمریکا می شود استقبال کرد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com