وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی می گوید موکلش در انتقاد به عملکرد برخی مسئولان دستگاه قضایی، متهم به تبلیغ علیه نظام شده و به رغم پیگیری های مکرر، امکان مطالعه پرونده را پیدا نکرده است.

عادل حیدری در گفت وگو با تسنیم، درباره آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی اظهار کرد: پس از پایان رسیدگی در دادسرا و صدور کیفرخواست، دیگر هیچ امکانی برای مطالعه پرونده یا دسترسی به آن فراهم نشده است و به رغم پیگیری های مکرر هنوز امکان مطالعه پرونده یا ملاقات با موکل را پیدا نکردم.

 

این وکیل دادگستری افزود: موکلم پس از آتش زدن حکم صادره علیه حمید بقایی در مقابل سفارت انگلستان، بازداشت شد و قریب به چهار ماه است که بازداشت وی ادامه دارد و نتیجه اعتراض به بازداشت، تایید قرار ابقاء بازداشت بوده است در حالیکه به دلیل ختم تحقیقات در دادسرا و صدور کیفرخواست در موضوعات مربوطه، قاعدتاً می بایست موکل آزاد می شد و تدوام بازداشت وی دیگر دلیلی ندارد.

 

وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی در پاسخ به این سئوال که پرونده موکلش تقریبا یک ماه است به دادگاه انقلاب ارسال شده و در مورد زمان تشکیل جلسه دادگاه و تاریخ آن، مطالبی در برخی رسانه ها عنوان شده است، گفت: به عنوان وکیل آقای مشایی، هنوز نمی دانم پرونده به کدام شعبه ارجاع شده است و مراجعاتم به منظور کسب خبر از وضعیت پرونده هنوز منتج به نتیجه نشده است.

 

حیدری اضافه کرد: تا این لحظه به عنوان وکیل پرونده از آن بی اطلاع هستم بنابراین چگونه ممکن است رسانه ها از پرونده خبر دارا باشند و چنین مطالبی را بیان کنند؛ لذا توصیه می کنم تمام این مطالب شایعه ای بیش نیست و امیدوارم دادگاه انقلاب هر چه سریعتر وضعیت پرونده را روشن و رسیدگی ها انجام شود زیرا عمر یک انسان در حال سپری شدن در زندان و در چنین شرایطی دستگاه قضایی حداکثر توان و تلاش خود را می بایست مصروف دارد تا وضعیت زندانی هر چه سریعتر مشخص شود.

 

این وکیل دادگستری درباره اتهام منتسب به مشایی نیز گفت: موکلم در انتقاد به عملکرد برخی مسئولان دستگاه قضایی متهم به تبلیغ علیه نظام شده در حالیکه موکلم را فردی می دانیم که به نظام و ولایت فقیه التزام داشته و انتقادات وی در راستای اصلاح ایرادات موجود و نه تبلیغ علیه نظام است.

 

به گزارش تسنیم، روز ۲۶ اسفند سال ۹۶ بود که دادسرای عمومی و انقلاب تهران در اطلاعیه اعلام کرد:«حسب دستور قضایی بازپرس دادسرای عمومی تهران اسفندیار رحیم مشایی توسط مأمورین پلیس دستگیر و به منظور انجام تحقیقات بازداشت شد.»

 

رحیم مشایی دو روز پیش از بازداشت خود با حضور مقابل سفارت انگلستان در تهران، حکم حمید بقایی، معاون اجرایی دولت دهم را آتش زد و در ادعاهای خود دستگاه قضایی را متهم به گرفتن دستور از انگلیس و ملکه آن برای صدور این حکم کرد.

 

عباس جعفری دولت آبادی دادستان دهم تیر ماه جاری اعلام کرد که کیفرخواست پرونده مشایی با سه عنوان اتهامی صادر شده است.

 

.

منبع : sarpoosh.com