آکاایران: فرمانده هوانیروز ارتش ؛

هوانیروز آماده هر گونه جانفشانی در رکاب ولایت است

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد: ما باید برای تمام نقشه ها و عملیات هایی که دشمنان برای ما طراحی می کنند آماده باشیم.

به گزارش ایسنا، یوسف علی قربانی در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) و همچنین گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد و سالروز اولین نماز جمعه تهران بیان کرد: عملیات های متعددی در هشت سال دفاع مقدس انجام شد و هوانیروز به عنوان یک نیروی واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از بدو انقلاب در رکاب ولایت و امام (ره) بوده است و در غائله های کردستان و گنبد به عنوان نوک حمله مأموریت ها انجام وظیفه کرده است و در هشت سال دفاع مقدس بالغ بر ۵۰۰ هزار ساعت پرواز عملیاتی داشته است که این آمار در دنیا بی سابقه است.

 

وی در ادامه گفت: هوانیروز شهدای زیادی را تقدیم نظام کرده است. هوانیروز از آغاز انقلاب در کنار امام و ولایت بوده است و تا پایان دفاع مقدس نیز نقش موثری ایفا کرده است و تا به امروز نیز همچنان در کنار امام و رهبری سرافراز و سربلند است. در آخرین عملیات که عملیات مرصاد بود هوانیروز توانست در پشتیبانی از سایر نیروهای رزمنده و مردم قهرمان پرور کرمانشاه پوزه منافقین را به خاک بمالد.

 

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دلایل اهمیت عملیات مرصاد بیان کرد: در عملیات مرصاد در درجه اول شاهد بودیم  منافقین که خود را مدافع خلق می دانستند در بیمارستان اسلام آباد مردم را به آتش کشیدند که  حتی کسانی که با نظام مخالف بودند از این حرکت اعلام انزجار کردند. اما کسانی که در دامان کشور بزرگ شدند چنین خیانتی را به مردم کردند. در قرآن نیز اشاره شده است با منافقین باید با شدت برخورد کرد که الحمدالله در تنگه مرصاد و چهارزبر این اتفاق افتاد. در درجه دوم در این عملیات عدم پایبندی رژیم عراق به قرارداد ۵۹۸ را شاهد بودیم  که این قرارداد پذیرفته شده بود و بعد از پذیرش قرارداد اعلام جنگ کردند.

 

وی افزود: از دیگر جنبه های اهمیت عملیات مرصاد وحدت مردم و نیروهای مسلح بود که سپاه، ارتش، بسیج و همگی مصداق آیه «واعتصمو بحبل الله ولاتفرقو» شدند. همگی در کنار یکدیگر قرار گرفتند و مردم کرمانشاه نیز با چوب دستی با منافقین مبارزه کردند. رزمندگان و مردم همیشه در رکاب ولایت بوده و هستند و منافقین به هوانیروز فکر نکرده بودند.

 

قربانی ادامه داد: از دیگر ابعاد اهمیت عملیات مرصاد نقش هوانیروز بود. که جا دارد از شهید صیاد شیرازی که فرماندهی این عملیات را بر عهده داشت یاد کنیم. هوانیروز با ۴۲۵ ساعت پرواز و ۳۳۸۰ نفر عملیات را انجام داد و توانست گورستانی برای منافقین ایجاد کند و منجر شد از بعد از سال ۶۷ تاکنون نفسی از منافقین بلند نشود تا به امروز که عده ای دوباره به دامان ترامپ رفته و می خواهند خیانتی دیگر انجام دهند. باز هم هیچ غلطی نمی توانند کنند و گورستانی دیگر برای آن ها ایجاد خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: هوانیروز در عملیات مرصاد مهمترین مأموریت خود را در هشت سال دفاع مقدس انجام داد. امروز هوانیروز در جایگاه ویژه ای قرار دارد. براساس آیه قرآن مومنینی وجود دارند که با خدای خود عهد و پیمان بستند و عده ای از آن ها شهید شده و عده ای دیگر آماده شهادت هستند. این افراد رزمندگان اسلام هستند که در رکاب اسلام قرار دارند. ولایت مداری اساس کار اسلام است که جزء اساسی ترین اصول هوانیروز نیز محسوب می شود.

 

قربانی با اشاره به چندین سخن از مقام معظم رهبری در زلزله کرمانشاه بیان کرد: هوانیروز در رکاب ولایت آماده هر گونه جانفشانی است و قدرتمندترین ناوگان هلی کوپتری خاورمیانه را دارا است. تمام بالگردها به دست توانمند جوانان کشور بلند می شوند و این در راستای راهبرد ما انجام می شود. ما باید برای تمام نقشه ها و عملیات هایی که دشمنان برای ما طراحی می کنند آماده باشیم. دشمنان برای ما نقشه می کشند و ما بازی جنگ برای آن ها انجام می دهیم. اگر آن ها  ما را تهدید می کنند ما نیز برای آن ها بازی جنگ انجام می دهیم. امروز هوانیروز در خصوص آمادگی رزمی بسیار مطلوب است و در خصوص همه تجهیزات به عنوان یک بازوی قدرتمند در حال انجام وظیفه برای نظام است.

 

وی در پایان گفت: امروز ما آماده هستیم که هر دشمنی که با چشم چپ به کشورمان نگاه کند با آن بجنگیم. ما آماده جانفشانی هستیم و در رکاب ولایت از جان خود خواهیم گذشت. در خصوص اورژانس کشور ۱۷ استان را پشتیبانی می کنیم و در کنار مردم هر کجا که اتفاقی بیفتد اولین یگانی که حضور می یابد هوانیروز است و خدا را شکر می کنیم که این توفیق نصیب ما شده است.

 

.

منبع : sarpoosh.com