آکاایران: در حالی که مامه بابا تیام هنوز پاسخ قطعی برای ماندن در استقلال را نداده است مدیران باشگاه استقلال بار دیگر سراغ همان مهاجمی رفتند که تهران را ناامن می دانست و در زمستان سال ۱۳۹۶ شرط کرد در صورتی به استقلال می پیوندد که فقط برای برگزاری هر بازی به ایران بیاید و دوباره از کشور خارج شود!

برای شناخت هر چه بهتر این مهاجم سیه چرده کارنامه سالهای گذشته اش را مورد بررسی قرار دادیم که مشخص شد فورواردی گل نزن و موقعیت خراب کن است. استقلال فصل قبل از در اختیار داشتن علی قربانی و جابر انصاری که شرایطی مشابه با الحاجی گرو alhaji gero داشتند و موقعیت های زیادی را از دست می دادند دست به دامن مامه تیام شد و حالا بار دیگر سراغ یک نوک حمله با خصوصیاتی مشابه قربانی و انصاری رفته است!

**مهاجم درشت هیکل!

<>

آکاایران: بیوگرافی الحاجی گرو، بازیکن نوین استقلال +عکس و کارنامه

الحاجی گرو در تیم زیر ۲۰ سال نیجریه – سال ۲۰۱۳

**بازیکن تیم زیر ۲۰ سال نیجریه

او در سال ۲۰۱۳ وقتی در رده امید بود به تیم زیر ۲۰ سال نیجریه دعوت شد. این فوتبالیست توانست در جام جهانی همان رده در ۳ بازی به میدان برود ولی گلی به ثمر نرساند. گرو در تورنمنتهای دیگری به میدان رفته و مجموعا در ۱۶ بازی در این رده سنی ۶ گل به ثمر رسانده است.

<>
نقل و انتقالات لیگ برتر 97-98
شادی الحاجی گرو پس از زدن اولین و تنها گل برای ویبورگ دانمارک – سال ۲۰۱۵

**ورود به دنیای حرفه ای و سقوط با یک گل!

الحاجی گرو در سال ۲۰۱۳ فوتبالش را از تیم لیگ برتری اوستر در کشور سوئد استارت زد. او در اولین فصل حضورش در ۱۰ بازی تنها یک گل به ثمر رساند. تیمی که او در آن عضویت داشت در پایان فصل به دسته یک سقوط کرد. الحاجی فصل بعد در ۲۶ باری که برای این تیم به میدان رفت ۸ گل به ثمر رساند تا در دسته یک سوئد بهترین آمار همه سالهای گذشته اش را برجای گذاشته باشد.

<>
نقل و انتقالات استقلال تهران
گرو مقابل گالاتاسرای ترکیه در لیگ اروپا – ۲۰۱۷

**دو فصل در دانمارک و فقط یک گل!

الحاجی گرو در فصل ۱۵-۲۰۱۴ به لیگ دسته یک دانمارک انتقال یافت و به ویبورگ پیوست. او در آن سال ۱۵ بار برای تیمش به میدان رفت و فقط یک گل زد! ویبورگ فصل بعد به دسته برتر راه یافت کرد و گرو در فصل ۱۶-۲۰۱۵، ۸بار برای این تیم به زمین رفت ولی هیچ گلی به ثمر نرساند!

**سه فصل در سوئد و فقط ۶ گل!

-او سپس به لیگ برتر سوئد و تیم اوسترشوندس راه یافت کرد. همان سالی که سامان قدوس هم به این تیم راه یافت. الحاجی گرو در فصل اول حضورش (۱۷- ۲۰۱۶) در ۲۲ بازی فقط ۳ گل زد! او در آن سال ۱۰۱۲ دقیقه برای تیمش به میدان رفت.

-گرو در فصل ۱۸-۲۰۱۷ در ۲۴ بازی فقط ۲ گل زد. او در سال دوم ۱۴۰۷ دقیقه به میدان رفته بود!

-این بازیکن در نیم فصل جاری ۱۹-۲۰۱۸ در ۸ دیدار تیم اوسترشوندس تنها یک بار موفق به گلزنی شده است و ۴۶۶ دقیقه هم به میدان رفته است. ۶ گل در دو سال و نیم اخیر در ۵۴ دیدار!

-الحاجی گرو در حالی این تعداد گل را به ثمر رسانده که سامان قدوس مهاجم کاذب همین تیم در دو فصل و نیم اخیر توانسته در ۶۲ بازی ۲۶ گل برای اوسترشوندس به ثمر برساند.

**ضعیفترین مهاجم اوسترشوندس

تیم اوسترشوندس سه مهاجم دارد. الحاجی گرو در فصل جاری در ۸ بازی یک گل زده، سامان قدوس در ۱۲ بازی ۸ گل به ثمر رسانده و اسلاموویچ (سوئدی) در ۹ بازی ۴ بار موفق به گلزنی شده است.

<>
بیوگرافی فوتبالیست ها
سامان قدوس و الحاجی گرو

**۶ بار گلسازی کرده است!

الحاجی گرو در سه سال اخیر که در لیگ برتر اوسترشوندس توپ زده توانسته ۶ پاس گل هم بدهد.

**گلزنی در جام حذفی!

الحاجی گرو به همراه اوسترشوندس در سه سال اخیر و در رقابتهای جام حذفی در ۱۱ مسابقه به میدان رفته و ۴ گل هم به ثمر رسانده است.

**گلزنی در یورولیگ!

این مهاجم نیجریه ای در یورولیگ نیز همراه تیم اوسترشوندس به میدان رفته است. او تاکنون ۱۲ بار در یورولیگ بازی کرده که فقط توانسته دو بار گلزنی کند! او در فصل ۱۸-۲۰۱۷ به تیم اتلتیک بیلبائو اسپانیا و زوریا اوکراین گل زده است.

<>
بیوگرافی الحاجی گرو
الحاجی گرو

**خشن نیست

گرو فصل قبل در تیم اوسترشوندس یک بار با کارت قرمز داور از زمین مسابقه اخراج شد که اولین  آخرین کارت قرمز او در دوران حرفه ای اش بوده است.

**فاقد مصدومیت!

در کارنامه بازی های این بازیکن در همه سالهایی که به شکل حرفه ای توپ زده هرگز مصدومیت جدی ثبت نشده است که نشان از قدرت بدنی خوب این بازیکن می دهد.

**مامه هم آمار بدی داشت!

فراموش نکنیم مامه بابا تیام هم پیش از ورود به استقلال ۶ ماه تمام در هیچ تیمی توپ نزده و در یک سال پیش از پیوست به استقلال تنها ۲ گل به ثمر رسانده بود ولی در استقلال به بهترین فوروارد این تیم تبدیل شد و این احتمال هست که الحاجی گرو نیز در استقلال درخشش داشته باشد.

**مهاجم ۳۰۰ هزار یورویی!

این بازیکن در صفحه ترانسفر مارکت در حال حاضر با قیمت ۳۰۰ هزار یورو، گزینه خرید باشگاه استقلال است. گرو تا ۳۱ دسامبر (آخرین ماه سال ۲۰۱۸) با تیم اوسترشونس قرارداد دارد و پس از آن بازیکن آزاد محسوب می شود.

**هر ۳۲۲ دقیقه یک گل!

الحاجی گرو در طول همه این سالها از سال ۲۰۱۳ تاکنون جمعا ۱۴۷ بار به میدان رفته است که در این مدت ۲۶ گل زده و ۱۲ بار هم پاس گل داده است! این مهاجم نیجریه ای مجموعا در هر ۳۲۲ دقیقه یک گل به ثمر رسانده است! گرو از بین ۲۶ گلی که به ثمر رسانده فقط یک بار پنالتی زده است و سایر گلها را در جریان مسابقه زده است. او ۲۱ کارت زرد هم دریافت کرده و تنها یک کارت قرمز در کارنامه اش دارد.

منبع : مشرق

.

منبع : saten.ir