آکاایران: پارک موضوعی دنیای برادران وارنر ابوظبی، در مساحتی بیش از ۱۵ هکتار، بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده‌ی جهان است.

کمتر از یک سال پس از آغاز به کار شعبه‌ای از موزه‌ی لوور در امارات متحده عربی، ابوظبی اکنون یکی دیگر از جاذبه‌های مهم خود را افتتاح کرد. در ۲۵ ژوئیه، پارک موضوعی دنیای برادران وارنر ابوظبی به روی مهمانانش گشوده شد؛ این پارک در جزیره‌ی یاس بنا شده است که «دنیای فراری ابوظبی» (Ferrari World Abu Dhabi) و «دنیای آبی یاس» (Yas Waterworld) نیز در آن واقع شده‌اند.

این پروژه‌ی ۱ میلیارد دلاری، نه تنها اولین شهربازی سرپوشیده‌ی برادران وارنر است، بلکه بزرگ‌ترین پارک موضوعی سرپوشیده‌ی تفریحی جهان نیز محسوب می‌شود. دنیای برادران وارنر ابوظبی با وسعتی بیشتر از ۱۵ هکتار، موفق شد که این عنوان را از دارنده‌ی قبلی آن، «دنیای ماجراجویی IMG» در دبی (IMG Worlds of Adventure) که تنها حدود ۱۴ هکتار است، برباید.

آکاایران: پارک ۱ میلیارد دلاری دنیای برادران وارنر در ابوظبی افتتاح شد

فضای فلینتسون‌ها یا عصر حجر، یکی از ۶ محوطه در دنیای برادران وارنر ابوظبی است که اکنون به روی همه باز است

شش محوطه‌ی مختلف در این پارک وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند به کاوش در «پلازای برادران وارنر با موضوع آرت دکو» بپردازند یا در مناطق متروپولیس واشنگتن دی سی و گاتهام سیتی با اعضای «لیگ عدالت» یا «بتمن» روبه‌رو بشوند.

مهمانان، همچنین، می‌توانند در «تقاطع کارتون» (Cartoon Junction) با کاراکترهای کلاسیک «لونلی تونز» (Looney Tunes) مانند بانی خرگوشه ملاقات کنند، در «بدراک» از فلینتستون‌ها و رابلز بازدید کنند و از دیدن کایوت و یوسمیت سام در «دینامیت گلوچ» (Dynamite Gulch) لذت ببرند.

,برادران وارنر,ابوظبی,پارک

کل فضای این پارک تفریحی به صورت سرپوشیده و با تهویه‌ی مطبوع ساخته شده است

این پارک شامل ۲۹ سرگرمی نوین، از جمله ترن هوایی «بتمن: پرواز شوالیه» است که با الهام از بت موبیل، ماشین اختصاصی بتمن، طراحی شده است.

حتی اگر هیچ کدام از پارک‌های شهر ابوظبی موفق نشوند که به فهرست انجمن پارک‌های تفریحی موضوعی جهان که هر سال ۲۵ پارک پربازدید جهان را معرفی می‌کند، راه بیابند، اما قابل انکار نیست که گردشگری در ابوظبی به طور کلی در سال گذشته رشد زیادی را تجربه کرده است. فقط در پنج ماه نخست سال ۲۰۱۸، این شهر میزبان ۸۲۳۰۰ مسافر از ایالات متحده بوده است که با توجه به سال آماری که به تازگی توسط وزارت فرهنگ و گردشگری ابوظبی منتشر شده است، این رقم بیش از ۲۵٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

,برادران وارنر,ابوظبی,پارک

گاتهام سیتی با یک سرگرمی به شکل بت موبیل

جاذبه‌ها و اسباب‌بازی‌های دنیای برادران وارنر ابوظبی، همه روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب باز است، ولی فروشگاه‌ها و رستوران‌های پلازای برادران وارنر (ٰWarner Bros. Plaza) از ۱۰ صبح تا ۹ شب باز خواهد بود. بلیط بزرگسالان، ۲۹۵ درهم (حدود ۸۱ دلار آمریکا) است و کودکانی که قدی کمتر از ۱ متر دارند می‌توانند با ۲۳۰ درهم (حدود ۶۳ دلار) وارد شهربازی بشوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت شهربازی مراجعه کنید.

.

منبع : kojaro.com