آکاایران: رسانه دولتی کره شمالی:

ژاپن می خواهد به «غول نظامی» مبدل شود

رسانه حکومتی کره شمالی در تفسیری دولت ژاپن را به تلاش در مسیر جاه طلبانه و مبدل شدن به غول نظامی متهم کرد.

 به گزارش فارس، یک روزنامه دولتی کره شمالی در تفسیر روز شنبه خود ژاپن را به تلاش برای مبدل شدن به یک «غول نظامی» متهم کرد.

 

به نوشته «کیودو» روزنامه «رادونگسینمون» با انتقاد از برنامه های دولت «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن برای استقرار سپر دفاع موشکی «آیجیس» در کشورش نوشت: ژاپن سعی دارد آشتی و کاهش تنش در شبه جزیره کره را مختل کند. بهتر بود که ژاپن جاه طلبی برای مبدل شدن به یک غول نظامی را کاسته و  به سمت صلح حرکت می کرد.

 

خبرگزاری ژاپن با توجیه استقرار این سامانه موشکی نوشت: دولت ژاپن در پی استقرار سامانه سپر موشکی آیجیس در «آکیتا» و «یاموگوچی» جهت تقویت بنیه دفاعی خود علیه تهدید های بالقوه اتمی و موشک های کره شمالی است.

 

سپر دفاع موشکی آیجیس یک سامانه دفاعی برابر موشک بالستیک است. این سامانه ترکیبی از موشک های «ریم-۶۷ » ، «ریم- ۱۶۱ »  و «تاد» است

 

چندی قبل نیز رسانه های حکومتی کره شمالی از تلاش ژاپن برای اعزام نیرو به خارج از این کشور به بهانه همکاری نزدیک با سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) انتقاد کردند.

 

به نوشته وبگاه «سی.جی.تی.ان» رسانه حکومتی کره شمالی «کی.سی.ان.اِی» و روزنامه رودانگسینمون نوشتند که ژاپن به صورت بی پروا به سمت نظامی گری پیش می رود.

 

رسانه های ذکر شده در تحلیل هایی نوشتند که دولت ژاپن قصد دارد با هدف همکاری با ناتو، به اروپا نیرو اعزام کند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com