آکاایران: توصیه وزیر کشور ایتالیا به «ترزا می» در خصوص برگزیت:

شما نباید به عقب بازگردید

وزیر کشور ایتالیا اتحادیه اروپا را به تلاش برای فریب بریتانیا در روند خروج از بریگزیت متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا در جریان مصاحبه خود با ساندی تایمز گفت: هیچ صداقت یا واقعیتی از سوی طرف اروپایی موجود نیست. تجربه ام در پارلمان اروپا به من می گوید که شما یا باید خودتان آنچه را می خواهید انجام دهید یا آنها شما را فریب می دهند.

 

بریتانیا قرار است در ۲۹ مارس سال آتی میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود و ترزا می، نخست وزیر این کشور در تلاش برای پذیرش یک رابطه تجاری بلندمدت با اتحادیه یا نهایی کردن توافق نقل و انتقال برای پوشش این دوره پس از خروج است.

 

سالوینی به نخست وزیر انگلستان گفته که به اولویت هایش محکم بچسبد و آماده باشد تا فاقد توافق از این اتحادیه خارج شود؛ اقدامی که بسیاری از صاحبان مشاغل و تجار بیم آن را دارند که باعث ایجاد ناآرامی شود.

 

وزیر کشور ایتالیا همچنین در ادامه مصاحبه خود گفت: براساس برخی از اولویت ها، هیچ نیازی به داشتن انعطاف نیست و شما نباید به عقب بازگردید.

 

همچنین این روزنامه از قول یکی از وزرای دولت که خواست نامش فاش نشود، نوشت که ارتش بریتانیا آماده ارسال غذا و دارو در صورت تاخیر در بنادر پس از بریگزیت است.

 

این وزیر همچنین گفت: شرایط احتیاطی بسیاری در صورت عدم توافق برنامه ریزی شده است. نباید از چیزی ترسید، این یک واقعیت است.

 

وزیر کشور ایتالیا مدت هاست که مخالف رویکرد اتحادیه اروپاست و یورو را مقصر اصلی بحران مالی و اقتصادی ایتالیا می داند و گفته که انتظار دارد، این منطقه مالی فروبپاشد.

 

وی اخیرا به کشورهای اتحادیه اروپا فشار آورده که مهاجران بیشتر آفریقایی را که تلاش می کنند تا از طریق سواحل ایتالیا وارد شوند، بپذیرند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com