آکاایران: «ساندی تایمز» خبر داد؛

چای در برابر نفت/ سریلانکا قانون ممنوعیت معاملات مالی خاص با ایران را تصویب کرد

مقامات ایران و سریلانکا هفته آینده برای بررسی طرح های پیشنهادی نحوه پرداخت پول نفت به ایران سفر خواهند کرد. یکی از پیشنهادات مطرح شده از سوی طرف سریلانکایی، پرداخت بدهی های نفتی با فروش چایی به ایران است.

به گزارش ایلنا به نقل از «ساندی تایمز» سریلانکا، مقامات هیات مدیره بخش چای در وزارت بازرگانی سریلانکا قرار است هفته آینده برای مذاکره در خصوص مکانیزم پرداخت هزینه های فروش چایی به ایران با مقامات ایرانی دیدار دارا باشند. 

 

بر اساس این گزارش، پیشنهادهای زیادی درباره نحوه ساختار پرداخت ها در در دوران تحریم های آمریکا فاقد ایجاد خلل در این تحریم ها مطرح شده است. هیات چای در سریلانکا پیشنهادی را مطرح کرده که طی آن پرداخت ها از سوی ایران در ازای خرید چایی از سریلانکا با بدهی شرکت «سیلون پترولیوم» که شرکت نفت دولتی این کشور است، برای خرید نفت از ایران به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار تسویه شود.

 

بر اساس این گزارش، هفته گذشته مقررات تحریم ها توسط «تیلاک ماراپانا» وزیر خارجه سریلانکا صادر شد. این قانون معاملات مالی خاصی را با ایران ممنوع کرده است. واحد اطلاعات مالی بانک مرکزی هم چارچوب و مقرراتی را برای موسسات تنظیم کرده اند که ذیل آن تکالیف و وظایف آنها تحت قانون تحریم ها ذکر شده است.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com