وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نشستی با مقام های ارشد نظامی این رژیم گفت با توجه به شرایط موجود در غزه، باید برای هر سناریویی آماده بود.

به گزارش فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز یکشنبه گفت این رژیم باید برای وقوع هر سناریویی آماده باشد.

 

 به نوشته وبگاه روزنامه «یدیعوت آحارانوت»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نشست مشترک با مقام های واحدهای نظامی این رژیم از جمله سرلشکر «گادی ایزنکوت» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی و مقام هایی چون فرمانده مقر جنوب، ستاد فرماندهی جنوب و رئیس سازمان اطلاعات داخلی رژیم صهیونیستی (شین بت) به بررسی اوضاع جنوب فلسطین اشغالی و غزه پرداخت.

 

 لیبرمن در این نشست بر اهمیت حفظ آمادگی نظامی برای مواجهه با هر وضعیتی در امتداد مرز با غزه، به ویژه با توجه به آخرین فعل و انفعال ها در نوار غزه تاکید کرد.

 

این درحالی است که پهپادهای رژیم صهیونیستی به بهانه تداوم پرواز بادبادک های آتش زا، بامداد یکشنبه  اهدافی را در نوار غزه هدف قرار دادند.

 

 به نوشته خبرگزاری «صفا»، هواپیماهای فاقد سرنشین رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه به گروهی از فلسطینیان در نزدیکی مرز غزه حمله کردند.

 

رژیم صهیونیستی مدعی شد که این افراد در حال ارسال بادبادک ها و بالن های آتش زا از شرق «جبالیا» در شمال نوار غزه به سمت شهرک های صهیونیست نشین بودند.

 

مرز غزه و مناطق تقریبا آن طی روزهای اخیر به خاطر پدیده بادبادک ها و بالن های آتش زا، بسیار ملتهب و شاهد تبادل آتش بین گروه های مقاومت فلسطینی و جنگنده های رژیم صهیونیستی بوده است.

 

بادبادک های آتش زای فلسطینی ها در طول برگزاری راهپیمایی های بازگشت در ماه آوریل، می و ژوئن ۲۰۱۸، مشکلات جدی برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده زیرا مقابله با آن بر خلاف سادگی اش، آسان نیست.

 

مقام های رژیم صهیونیستی تخمین زده اند که آتش سوزیِ اراضی و مزارع شهرک نشینان مجاور نوار غزه ناشی از بادبادک های آتش زا، بیش از سه میلیون دلار به آن ها خسارت وارد کرده است.

 

.

منبع : sarpoosh.com