مسئول مذاکره کنندگان آمریکایی در توافق هسته ای گفت: آنچه ترامپ نمی فهمد این است که ایران دارای فرهنگ مقاومت است که کوتاه آمدن در برابر این تهدیدات را «به زانو در آمدن» تلقی می کنند و آنها تسلیم نخواهند شد.

به گزارش ایلنا به نقل از «یاهو نیوز»، وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا و مسئول مذاکره کننده این کشور در مذاکرات هسته ای با ایران در مصاحبه ای با این خبرگزاری آمریکایی گفت که استایل دیپلماتیک رییس جمهور ترامپ، ضربه زدن به سر دشمنان با استفاده از ابزار تهدید است تا سر آنها گیج برود و سپس به آنها بگوید بیایید پای میز مذاکره تا گفت وگو کنیم و به یک توافق برسیم.

 

وی تاکید کرد: آنچه ترامپ نمی فهمد این است که ایران دارای فرهنگ مقاومت است که کوتاه آمدن در برابر این تهدیدات را «به زانو در آمدن» تلقی می کنند و آنها تسلیم نخواهند شد.

 

معاون جان کری با بیان اینکه فقدان آمادگی های سیاسی دقیق و پیگیری های لازم برای تبدیل توافق های کلامی به قراردادهای بین المللی الزام آور، یکی از ضعف های این دولت است، ادامه داد: ترامپ دوست دارد از طریق توییت هایش خبرسازی کند و از تجمل نشست ها خوشش می آید.

 

شرمن افزود: در مقابل ایران و کره شمالی هیچ نشانه ای دال بر پیشرفت کار موجود نیست و اینکه تیم ترامپ صراحت و سرسختی لازم برای چنین توافقات پیچیده ای را از خود نشان نداده اند. ترامپ روش کاسبی که قبلا در معاملات ملکی از آن استفاده می کرد و بارها به ورشکستی او ختم شده بود را شبیه سازی کرده است. من نگرانم که او همین گونه در معاملات ژئوپلتیکی رفتار کند و این بسیار خطرناک است.

 

.

منبع : sarpoosh.com