دونالد ترامپ مدعی شد که میزان محبوبیتش در میان جمهوری خواهان بیش از آبراهام لینکلن است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه در توئیتی مدعی شد که بالاترین میزان محبوبیت در طول تاریخ میان حزب جمهوری خواهان را دارد.

 

او نوشت: وای، بالاترین میزان محبوبیت در تاریخ حزب جمهوری خواه. این شامل آبه صادق لینکلن و رونالد ریگان می شود. احتمالا اشتباهی شده است، لطفا دوباره این نظرسنجی را بررسی کنید!

 

مشخص نیست که سخنان رئیس جمهوری آمریکا در اشاره به کدام نظرسنجی است اما او پیشتر هم در اوایل همین ماه اظهارات مشابهی داشته است.

 

ترامپ در مصاحبه با نشریه سان انگلیس گفت: می دانید، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که من محبوب ترین شخص درتاریخ حزب جمهوری خواه هستم. از لینکلن پیشی گرفتن. من آبه صادق را شکست دادم.

 

آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس جمهوری ایالات متحدهٔ آمریکا بود و به عنوان اولین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از حزب جمهوری خواه روی کار آمده بود.  امروزه او بدین سبب مشهور است که به تاریخ برده داری در آمریکا خاتمه داد و ایالات متحده آمریکا را با نظارت بر مسائل مربوط به جنگ در دوران جنگ داخلی آمریکا پای بر جا نگه داشت.  از آن جهت که او فرد بسیار صادقی بوده، در میان آمریکایی ها به "آبه صادق" معروف است.

 

در همین حال یک نظرسنجی گالوپ که اوایل ژوئیه منتشر شد نشان داد ۹۰ درصد جمهوری خواهان در ژوئن ترامپ را تایید کردند که همین می تواند او را یکی از محبوب ترین روسای جمهوری دوره مدرن درون حزب خودش، در دوره اول ریاست جمهوری تبدیل کند. با این حال، محبوبیت جورج بوش رئیس جمهوری سابق آمریکا درون حزب جمهوری خواه اندکی پس از حملات ۱۱ سپتامبر بسیار بالاتر شد. با این وجود، نظرسنجی ریاست جمهوری گالوپ تنها تا دوره ریاست جمهوری هری اس ترومن را بررسی می کند.

 

یک نظرسنجی دیگر گالوپ که در روزهای گذشته منتشر شد، نشان می دهد که میانگین محبوبیت کلی ترامپ در مدت زمان یک سال و نیم به ۴۱.۹ درصد رسیده است که اندکی بالاتر از محبوبیت پیشین او در سه ماه اول روی کار آمدن بود که ۴۱.۳ را نشان می داد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com