عضومجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهادات برخی درباره طرح عدم کفایت رئیس جمهور خاطرنشان کرد: به نظضو هیات رئیسه مجلر می رسد طرح موضوع عدم کفایت و استیضاح رئیس جمهور بیشتر خاستگاه سیاسی و احساسی دارد.

علیرضا رحیمی در گفت و گو با ایلنا، درباره شرایط اقتصادی کشور و تغییر رئیس بانک مرکزی گفت: تغییر در کابینه دولت قطعا باید تابع یک ضرورت باشد و در حال حاضر که مشکلات اقتصادی موجب نارضایتی نسبی شده است و به نوعی انتظار جامعه تثبیت قیمت ها و ثبات اقتصادی است، تغییر در مجموعه مدیریتی اقتصاد باید اتفاق بیافتد.

 

وی تاکید کرد: تغییر در تیم اقتصادی دولت به معنای تصمیم مجلس نیست و خود دولت و کابینه و حتی رئیس جمهور می تواند شخصا تصمیم بگیرد منتها از این طرف هم تحت فشار افکار عمومی و رسانه ها نباید قرار بگیرد که تصمیم عجولانه تاثیری در بازار نداشته باشد، یعنی به نوعی تغییرات در کابینه تغییر برای تغییر نباشد بلکه تغییر برای تحول و پیشرفت و بهینه شدن امور باشد. در این صورت است که هم جامعه و هم مجلس از تغییر استقبال می کند.

 

این عضومجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهادات برخی درباره طرح عدم کفایت رئیس جمهور خاطرنشان کرد: به نظضو هیات رئیسه مجلر می رسد طرح موضوع عدم کفایت و استیضاح رئیس جمهور بیشتر خاستگاه سیاسی و احساسی دارد و غالبا برای بهره برداری کوتاه مدت از آن استفاده می شود وگرنه به صورت مبنایی و ساختاری جایگاهی به لحاظ ظرفیت سیاسی در مجلس ندارد و در جامعه هم مطالبه مردم و ظرفیت سیاسی جامعه و افکار عمومی این نیست بلکه مطالبه مردم و جامعه ثبات در بازار و اقتصاد و تثبیت قیمت ها است.

 

رحیمی افزود: مردم قطعا حمایت لازم را از رئیس جمهوری که به او رای داده اند خواهند داشت.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com