فرمانده نیروی دریایی ارتش، گفت: تنگه هرمز بخشی از منافع ایران است و نیروی دریایی تا امروز آزادی تردد در این تنگه را برقرار کرده و کماکان به این کار ادامه خواهد داد، اما فراموش نکنیم که کارکرد تنگه هرمز به شدت به منافع ملی ما وابسته است و ما هم در این زمینه بر اساس منافع ملی عمل می کنیم.

به گزارش میزان، امیر دریادار «حسین خانزادی» امروز در نشست خبری، اظهار کرد: مُبدع مسابقات بین المللی نظامی کشور روسیه است و امسال برای اولین بار، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در یکی از بخش های مسابقات، میزبان خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه مسابقات بین المللی نظامی ۲۰۱۸ در ۲۷ رشته برگزار می شود و ما صرفا میزبانی رشته «غواصی عمق» را در این مسابقات بر عهده داریم، افزود: ۴۰ کشور در مسابقات بین المللی نظامی ۲۰۱۸ شرکت می کنند و نیرو های مسلح ما امسال در ۱۷ رشته حضور دارند.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه هم اکنون ۱۰۰ نفر از نظامیان قاره های آسیا آفریقا و آمریکا از ۸ کشور آفریقای جنوبی، روسیه، سوریه، ونزوئلا، اندونزی، چین، آذربایجان و قزاقستان در بندر نوشهر حضور دارند و خود را برای مسابقات غواصی عمق مهیا می کنند، گفت: فردا افتتاحیه مسابقات غواصی عمق در نوشهر برگزار می شود.

 

امیر خانزادی همچنین گفت: رشته غواصی عمق از سخت ترین رشته های این دوره از مسابقات است؛ برخی از لباس های غواصی تیم های شرکت کننده در مسابقات امسال بیش از ۱۷ کیلو وزن دارند و این موضوع شرایط را برای غواصان بسیار سخت می کند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه همه نیرو های مسلح در طول سال تمرینات تاکتیکی مشخصی برگزار می کنند و نیروی دریایی ارتش نیز در حوزه های مختلف هوادریا، رزم سطحی و رزم زیر دریا تمرینات خود را دنبال می کند، گفت: نیروی دریایی ارتش در آذرماه یک رزمایش بزرگ خواهد داشت.

 

امیر خانزادی همچنین با بیان اینکه سهند به عنوان دومین ناوشکن جمهوری اسلامی ایران آخرین آزمایشات خود را دریا انجام داد و اصلاحاتی بر روی سامانه رانش آن صورت گرفت، گفت: در شهریور ماه آخرین آزمایش های سهند در دریا انجام می شود و بعد از آن به نیروی دریایی راهبردی الحاق شود.

 

وی همچنین افزود: امیدواریم زیردریایی فاتح نیز تا آذرماه به ناوگان دریای جنوب بپیوندد.

 

امیر خانزادی در ادامه با بیان اینکه کارکرد تنگه ها به شدت وابسته به باز بودن آنهاست، گفت: تحریم ها بر کارکرد ها به شدت اثر می گذارد و تحریم هایی که علیه ایران صورت می گیرد بر کارکرد تنگه هرمژ تاثیرگذار است.

 

وی تصریح کرد: تنگه هرمز بخشی از منافع جمهوری اسلامی ایران است و نیروی دریایی تا امروز آزادی تردد در این تنگه را برقرار کرده و کماکان به این کار ادامه خواهد داد، اما فراموش نکنیم که کارکرد تنگه هرمز به شدت به منافع ملی ما وابسته است و ما هم در این زمینه بر اساس منافع ملی عمل می کنیم.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com