در ادامه تلاش های مقامات سئول و پیونگ یانگ برای کاهش تنش ها در روابط دوجانبه، دومین دور مذاکرات نظامی کره شمالی و کره جنوبی امروز سه شنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری یونهاپ روز سه شنبه گزارش داد این مذاکرات دوجانبه و سطح بالای نظامی، ساعت ۱۰ صبح امروز به وقت محلی در دهکده مرزی «پانمونجوم» و در داخل منطقه غیرنظامی که دو کشور را از هم جدا می کند آغاز شده است.

 

در این نشست ژنرال "کیم دو گیون" از مقامات نظامی کره جنوبی در راس هیاتی پنج نفره با ژنرال "آن ایکسان" رئیس هیات کره شمالی مذاکره می کند.

 

"کیم دو گیون" رییس هیات کره جنوبی نیز مسئولیت امور دو کره در وزارت دفاع این کشور را برعهده دارد.

 

ژنرال "آن ایکسان" از ژنرال های ارشد کره شمالی است که در مذاکرات نظامی با کره جنوبی به ویژه در سال ۲۰۰۴ میلادی نقش مهمی ایفا کرده است.

 

ژنرال "کیم دو گیون" رییس هیات نظامی کره جنوبی پیش از آغاز این نشست به خبرنگاران گفت: ما تمام تلاش خود را در این نشست برای کاهش تنش های نظامی و ایجاد اعتماد بین دو کره به کار می گیریم.

 

او گفت: دو طرف در این نشست مصوبات جلسه قبل و همچنین مصوبات و بحث های اجلاس سران به منظور کاهش تنش های نظامی و تحقق صلح شبه جزیره را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

ناظران اظهار امیدواری کرده اند دو طرف در نشست امروز، تبدیل منطقه غیر نظامی دو کره به منطقه صلح که در نشست قبلی در مورد آن رایزنی شد را تایید کنند.

 

همچنین پیش بینی می شود که دو طرف در مورد خروج آزمایشی تجهیزات نظامی یا کاهش آن در مرزهای دو کره که سئول پیشنهاد داده است رایزنی کنند کره جنوبی ۶۰ و کره شمالی نیز ۱۶۰ پست حفاظتی در مرز دارند.

 

ناظران انتظار دارند هیات نظامی دو کشور همچنین در مورد تقویت خط صلح شمال، تعیین مرز واقعی دریایی و تحویل بقایای اجساد سربازان کشته شده دو کشور گفت و گو کنند.

 

دو کشور طی مذاکرات ماه گذشته، موافقت کردند که خطوط ارتباطی نظامی خود را به طور کامل بازگردانند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com