آکاایران: همراهی ناجا با مردم برای حفظ امنیت بازار

اعتراض کارگران امیرکبیر اصفهان به رکود اقتصادی

کارگران صنایع کوچک خیابان امیرکبیر اصفهان پیش از ظهر امروز خواستار مطالبات صنفی خود شدند.کارگران صنایع کوچک خیابان امیرکبیر اصفهان پیش از ظهر امروز خواستار مطالبات صنفی خود شدند.

 

به گزارش فارس، کارگران صنایع کوچک خیابان امیرکبیر اصفهان از حدود ساعت ۱۱ امروز با حضور در خیابان امام خمینی اصفهان خواستار مطالبات صنفی خود شدند.

 

این تجمع شامل فعالان دو بخش صنف تعمیرکاران خودروهای سنگین و صاحبان کارگاه های کوچک تولید قطعات مکانیکی تقسیم می شد که از خیابان امیرکبیر آغاز تا ابتدای خیابان امام خمینی(ره) ادامه یافت کرد.

 

به گفته برخی از حاضران در این تجمع مطالبات این دو صنف مجزا بوده که تعمیرکاران خودروهای سنگین به دلیل رکود در صنف مربوطه و قطعه سازان نیز به دلیل مشکلات بیمه ای و نبود سفارشات سابق دولتی در تلاش هستند تا مطالبات خود را به گوش متولیان امر برسانند.

 

این حضور کارگران که ۲ ساعتی به طول انجامید از همان ابتدا با همراهی مثبت مردم، کسبه و ماموران ناجا به آرامی و با تأکید بر حفظ امنیت سرمایه های کسبه و مغازه داران معطوف به طرح مشکلات این صنوف شد.

 

با همراهی معترضان و مردم منطقه، مأموران نیروی انتظامی این تجمع را به صورت مسالمت آمیز و فاقد درگیری کنترل کرده و از وارد شدن خسارات احتمالی به کسبه و یا اخلال در عبور و مرور و فعالیت عمومی خیابان امیرکبیر و امام خمینی پیشگیری کردند.

 

در بخش پایانی این تجمع، حضور حسین حسین زاده جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در جمع این فعالان اقتصادی با استقبال تجمع کنندگان رو به رو شد و طی گفت وگوهای صورت گرفته و پس از طرح مطالبات اصناف، از آن ها درخواست شد تا با مدیریت اعتراضات در تردد مردم اخلالی ایجاد نشود.

 

وی با هماهنگی با مسؤولان مرتبط با صنوف فعال در خیابان امیرکبیر و از جانب آن ها به کارگران وعده پیگیری مطالبات از سوی مسؤولان مربوطه را داد تا با گردهم آمدن آنان، متولیان به صورت شفاف و مستقیم پاسخ مطالبات آنان را بدهند.

 

 عبور و مرور در خیابان امیرکبیر از ساعت ۱۳ امروز به حالت عادی خود بازگشته و این تجمعات پایان یافته است.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com