سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، تحریم اتحادیه اروپا علیه شرکت های روسی سازنده «پل کریمه» در واقع تنبیه مردم این منطقه است و یک سناتور روس نیز وعده داد، مسکو ممکن است چند شرکت اروپایی را تحریم کند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز اعلام کرد که تحریم های نوین اتحادیه اروپا علیه شرکت های روسی که در ساخت پل کریمه مشارکت داشتند، سیاستی ویرانگر است که در حقیقت علیه ساکنین شبه جزیره کریمه اعمال شده است زاخاروا گفت: «اتحادیه اروپا با این تحریم ها کسانی را تشویق کرده که این منطقه را در محاصره انرژی قرار داده اند و کسانی را تنبیه نموده که زیرساخت های غیرنظامی برای این منطقه ایجاد کرده اند. این سیاستی ویرانگر علیه مردم کریمه است.»

 

شورای اتحادیه اروپا پیش از این اعلام کرد که شش شرکت روسی را به فهرست تحریم های خود افزوده است. این اقدام در رابطه با عدم به رسمیت شناختن الحاق غیرقانونی شبه جزیره کریمه و بندر سواستوپل به ترکیب روسیه است و در اروپا ساخت "پل کریمه"  ادامه اقدامات مخرب روسیه در راستای نقض تمامیت ارضی و استقلال اوکراین تلقی می شود.

 

"ولادیمیر جباروف" نایب رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در واکنش به این اقدام اتحادیه اروپا، گفت: «روسیه ممکن است تحریم هایی را علیه برخی شرکت های اروپایی در واکنش به این مسئله اعمال کند، البته اگر این مسئله از لحاظ اقتصادی پاسخگویی منافع مسکو باشد.»

 

به گفته این سناتور، اتحادیه اروپا با چنین اقدامی سعی کرده تا وجهه خود را حفظ کند. چرا که رهبران اتحادیه اروپا نمی توانند بپذیرند که منطقه کریمه برای همیشه به روسیه بازگشته است. آنها فعلاً این را نپذیرفته اند و برایشان بسیار سخت است که اقدامی سازنده در این رابطه انجام دهند.

 

جباروف تاکید کرد، این تحریم ها به هیچ وجه دورنمای روشنی نداشته و اگر شرکتی در فهرست تحریم ها قرار بگیرد، شرکت دیگری بجای آن ظهور خواهد کرد.

 

.

منبع : sarpoosh.com