رئیس جمهور گفت: باید شرایط کنونی، تهدید و فشار موجود از سوی دولت آمریکا را به فرصتی برای توسعه و پیشرفت روزافزون تبدیل کنیم.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز در دیدار سفیران نوین ایران در ۱۴ کشور جهان اظهار داشت: سفرای نوین جمهوری اسلامی ایران در لهستان، ژاپن، واتیکان، ایتالیا، ایرلند، اسلوونی، فنلاند، لبنان، قزاقستان، اوکراین، مالی، کلمبیا، بلغارستان و سفیر و نماینده دائم کشورمان در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، را به تلاش مضاعف به منظور تقویت و تحکیم مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورمان در عرصه بین المللی توصیه کرد.

 

روحانی در این دیدار توجه به اولویت مسائل اقتصادی در روابط و مناسبات خارجی کشورمان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: اگر هر کدام از شما یک گام مهم در زمینه مسایل اقتصادی به ویژه در تقویت همکاری شرکت ها و بنگاه های بخش خصوصی کشورمان با کشورهای محل مأموریت خود بردارید، می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

 

رئیس جمهور تصریح کرد: باید شرایط کنونی و تهدید و فشار موجود از سوی دولت آمریکا را به فرصتی برای توسعه و پیشرفت روزافزون تبدیل کنیم و بی تردید می توانیم از این شرایط به خوبی عبور کنیم.

 

روحانی همچنین با اظهار خرسندی از انتخاب خانم پروین فرشچی به عنوان سفیر کشورمان در فنلاند، اضافه کرد: از اینکه فرصتی فراهم آمده تا خانم ها لیاقت و استعداد خود را در صحنه های خارجی و مجامع بین المللی نیز نشان دهند، بسیار خوشحال هستیم. اینگونه اقدامات در شرایطی که به گونه ای تبلیغ می کنن که اسلام و ایرانی ها با حضور زنان در عرصه های مدیریتی و اجتماعی مخالفند، می تواند بسیار مؤثر و تأثیرگذار باشد.

 

رئیس جمهور تصریح کرد: وزارت امور خارجه در انتخاب خانم ها و هموطنان اهل تسنن به عنوان سفیر اقدامات خوبی انجام داده و باید بر مبنای شایستگی و تعهد آن را ادامه دهد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com