یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: نمی دانم چرا گفت و گوی تلویزیونی رییس جمهور به تاخیر می افتد اما می دانم که هرچه بگذرد، دشواری این گفت و گو بیشتر خواهد شد و همچنین شاید دیگر مردم شنوای صحبت های رییس جمهور نباشند چرا که اعتماد مردم به شدت در حال آسیب دیدن است.

علی تاجرنیا در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به التهابات در جامعه در خصوص الزام صحبت رودرروی رییس جمهور با مردم گفت: معتقدم هر مساله ای که موجب بی اعتمادی مردم به حاکمیت و دولت شود، ضررش متوجه مدیریت کلان کشور خواهد شد. هرچقدر شکاف بین مردم و دولت بیشتر شود، دولت برای پیشبرد اهدافش در مضیقه قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود: علاوه بر اینکه دانستن حق مردم است؛ این صحبت با مردم کمک بزرگی است برای دولت تا در زمان قرار گرفتن در تنگناها حمایت مردم را پشت خود داشته باشد.

 

تاجرنیا ادامه داد: سال گذشته رییس جمهور با رای به مراتب بالاتر از دور اول انتخاب شد و این نشان می دهد که مردم بیشتری در این دوره به او امید بستند و خواهان بهتر شدن اوضاع بودند. رییس جمهور وعده هایی به مردم داد اما متاسفانه مورد قبول همه است که وعده ها عملی نشده است.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین گفت: ما می دانیم که بخشی از این مشکلات دست دولت نبوده و می دانیم دولت فعال ما یشاع و همه کاره نیست. بخشی از مشکلات مربوط به تحریم ها است و بخش عمده ای نیز به این علت است که عمده مناسبات پولی کشور دست نهادهایی است که دولت نظارتی روی آنها ندارد. 

 

وی افزود: مردم تفاوت را می بینند و احساس می کنند، از همین رو انتظار می رود رییس جمهور نسبت به مسائل پیش آمده پاسخگو باشد. مردم دوست دارند از زبان خود مسئولان مسائل و مشکلات را بشنوند. 

 

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط نمی دانم چرا گفت و گوی تلویزیونی رییس جمهور به تاخیر می افتد اما می دانم هرچه بگذرد دشواری این گفت و گو بیشتر خواهد شد و شاید دیگر مردم شنوای صحبت های رییس جمهور نباشند؛ چراکه اعتماد مرم به شدت در حال آسیب دیدن است. 

 

تاجرنیا در خصوص احتمال ارائه مشاوره غلط به رییس جمهور هم گفت: نمی دانم آیا این موضوع در لغو گفت و گوی تلویزیونی رییس جمهور نقش داشته یا نه؛ اما قطعا می دانم رییس جمهور از مشاوران دلسوز بی بهره است. نمی خواهم بگویم مشاوران ایشان خیانت می کنند اما قطعا آنها توانایی درک شرایط موجود را ندارند و فکر می کنند اگر رییس جمهور را از مشکلات دور نگه دارند، به ایشان لطف کرده اند.

 

 وی افزود: برخی از این افراد به غیر از حضور در کنار روحانی هیچ هویت دیگری ندارند و بعضا به علت دوستی با رییس جمهور در این جایگاه قرار گرفته اند و احتمالا استمرار حضورشان در دولت هم به این علت است. 

 

این عضو حزب اتحاد ملت در خصوص دستور رییس جمهور به وزرا برای تشکیل اتاق فکر هم گفت: از مشورت هیچکس متضرر نشده است. وقتی می بینیم فرآیندی نتیجه مطلوب نداشته است، باید تغییر ایجاد کنیم. مشخصا آنهایی که تا الان در تیم اقتصادی دولت بوده اند،  نشان دادند که نمی توانند نتیجه مطلوبی از اقداماتشان بگیرند.

 

وی ادامه داد: برخی مدیران اقتصادی دولت در فضای انتزاعی تصمیم می گیرند و به جای اینکه مدیر درآمد باشند، مدیر هزینه هستند.

 

تاجرنیا گفت: ما در کشور چهره های دانشگاهی و صاحب نظران زیادی داریم که هم علمی و هم عملی در اقتصاد درگیر هستند. رییس جمهور باید بتواند از حضور این چهره ها بهره ببرد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com