آکاایران: سعیدی مطرح کرد؛

اجماع نظر مجلس و دولت در مورد سیاست های نوین ارزی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که نخبگان مجلس و دولت در مورد سیاست های نوین ارزی اجماع نظر دارند.

زهرا سعیدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تا پیش از این در زمینه بازار ارز یکسری نقاط ضعفی وجود داشت و نوعی سوداگری در بازار ایجاد می شد اما خوشبختانه دولت برنامه های خود را جمع بندی کرد و یک بسته عملیاتی ارائه شد تا دقیقا تعیین تکلیف شود که افراد چطور باید نیازهای ارزی شان را تامین کنند.

 

وی افزود: من از این بسته حمایت می کنم و خوشبختانه نخبگان مجلس و دولت هم بر سر بسته ارزی نوین دولت اجماع نظر دارند چرا که در آن برای بهبود روند و مقابله با سوداگری تعیین تکلیف شده است.

 

وی با بیان اینکه اجرای سیاست های نوین ارزی تبعات مثبتی دارد، تاکید کرد: بازارهای زیرین مثل فولاد و پتروشیمی ساماندهی نداشت لذا ارز وارد می شد و به خاطر پراکندگی اجازه دلالی را به دلالان می داد بنابراین سیاست های نوین اتفاق مبارکی است که مجلس هم از آن حمایت می کند ولی انتظار داریم مجریان فاقد رو در بایستی و تعارف و با حفظ شفافیت آن را اجرا کنند.

 

وی در پایان گفت: من با محتوای بسته نوین ارزی کاملا موافقم و معتقدم می تواند خیلی از مشکلات را رفع کند اما نکته مهم این است که اگر در اجرا ایراداتی بروز کرد مجریان باید در فرصت طلایی نسبت به رفع این ایرادات اقدام کنند.

 

.

منبع : sarpoosh.com